reklama

Od 1. júla platí viacero zmien v prímestskej doprave. Upravili vekové ohraničenie detí, pribudol SeniorPas či nová kategória 62+

S účinnosťou od 1. júla 201 prichádza na linkách prímestskej autobusovej dopravy k zmene tarify na základe schváleného výmeru Trnavského samosprávneho kraja. Okrem sadzby základného cestovného, zliav a úpravy kategórií cestujúcich sa zavádza možnosť bezplatného cestovania pre osoby nad sedemdesiat rokov prostredníctvom SeniorPasu. Naďalej je k dispozícii aj rodinný cestovný lístok za 1 euro. Bezplatne majú možnosť cestovať žiaci a študenti zapojení do systému duálneho vzdelávania použitím Dual BUS karty.

Zmena tarifných podmienok je stanovená v prímestskej autobusovej doprave a bola prijatá na celom území Trnavského samosprávneho kraja. Úpravy oproti v súčasnosti platným podmienkam definujú maximálnu výšku tarify cestovného vo vnútroštátnej pravidelnej autobusovej doprave osôb, nevzťahujú sa na pravidelnú mestskú a diaľkovú dopravu.

Zásadné zmeny predstavujú úpravy kategórií cestujúcich. Jednou z nich je zmena vekového ohraničenia kategórie detí, kde sa z pôvodnej hranice 15 rokov mení na dovŕšenie 16 rokov.

Zavádza sa nová kategória cestujúcich 62+. V tejto kategórii cestujúcich je priznaná zľava vo výške cca 25 % z ceny súčasného jednosmerného obyčajného cestovného v hotovosti, ako aj z dopravnej čipovej karty.

Od začiatku júla sa ruší osobitné cestovné pre osoby nad 70 rokov veku. Pôvodné cestovné 0,20 € za každých aj začatých 25 km nahrádza ročný (365-dňový) predplatný cestovný lístok tzv. SeniorPas, ktorého nosičom bude dopravná čipová karta.

SeniorPas bude vydávaný na jeden rok a jej držiteľ bude oprávnený cestovať celý rok zadarmo. Po uplynutí jedného roka si cestujúci môže priamo vo vozidle alebo v zákazníckom centre predĺžiť platnosť SeniorPasu o ďalší rok za poplatok vo výške 5 €.

V prípade, ak cestujúci nad 70 rokov veku nemá čipovú kartu, platí pri svojich cestách jednosmerné osobitné cestovné určené pre osoby vo veku 62+. Vybavenie SeniorPasu je možné prostredníctvom e-shopu alebo v zákazníckom centre.

Ilustračné foto: ARRIVA

„ARRIVA má dlhoročné skúsenosti s poskytovaním verejnej dopravy v Trnavskom kraji. Prístupnou modernou dopravou poskytujeme nielen pre obyvateľov, ale aj návštevníkov regiónu bezpečné a pohodlné cestovanie autobusmi. Naším cieľom je neustále skvalitňovanie poskytovaných služieb na požadovanej úrovni zo strany našich objednávateľov i cestujúcich. Nároky našich objednávateľov i cestujúcich stúpajú a neustále rozvíjanie a skvalitňovanie poskytovaných služieb si vyžaduje rozsiahle investície. K zmene tarify sme v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom pristúpili z dôvodu zosúladenia s vyhláškou, ktorá definuje štruktúru základných tarifných skupín ako aj spôsob preukazovania nároku na zľavu. Zároveň bolo potrebné aktuálne platnú tarifu už po desiatich rokoch platnosti prispôsobiť súčasným potrebám, nákladom a požiadavkám k zabezpečeniu udržateľného stavu poskytovania kvalitnej, modernej a bezpečnej verejnej dopravy na európskej úrovni,“ uviedol Peter Nemec, generálny riaditeľ spoločnosti ARRIVA Trnava, a.s.

V novej tarife naďalej zostáva medzi rodinami obľúbený Rodinný cestovný lístok za 1 € – je platný na všetkých linkách dopravcov, ktoré prevádzkujú v rámci služieb vo verejnom záujme a to v soboty, nedele, sviatky i dni pracovného pokoja a voľna.

Cestovný lístok je platný v rámci toho istého dňa a je možné zaň prepraviť max. 5 osôb, t. j. 2 dospelé osoby a maximálne 3 deti vo veku od 0 do 16 rokov, prípadne 1 dospelú osobu a maximálne 4 deti vo veku od 0 do 16 rokov bez podmienky rodinnej príslušnosti. Cestovný lístok nie je platný na prepravu dvoch dospelých osôb bez detí alebo naopak piatich detí bez dospelej osoby, preto v skupine musí byť vždy minimálne 1 dospelá osoba a 1 dieťa (0 – 16 rokov).

Tarifa definuje aj kategórie, pre ktoré je umožnené bezplatné cestovné. Ide o kategórie, ktorými sú sudcovia Ústavného súdu SR, preprava invalidného vozíka a detského kočíka ťažko zdravotne postihnutých osôb, vodiaceho psa ťažko zdravotne postihnutých osôb, ktoré sú držiteľmi preukazu ŤZP alebo ŤZP-S.

Žiaci a študenti zapojení v systéme duálneho vzdelávania majú určené jednosmerné osobitné cestovné v dopravnej čipovej karte vo výške 0 € ako držitelia Dual BUS karty.

O zmene tarify informuje spoločnosť ARRIVA Trnava prostredníctvom webovej stránky, kde cestujúci nájdu plné znenie Tarify pravidelnej autobusovej prepravy cestujúcich pre prímestskú dopravu. Všetky potrebné informácie poskytuje ARRIVA aj prostredníctvom e-mailu na informacie@arriva.sk alebo na linke zákazníckej podpory +421 915 733 733, od 8.00 do 20.00 každý deň vrátane víkendov a sviatkov.

Ulož ako PDF
Napísal 5. júla 2021 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.