reklama

Špačinský jarmok 2021: hudba, spev, tanec, ale aj program pre rodiny s deťmi

V sobotu 21. augusta 2021 sa v amfiteátri v Špačinciach uskutoční v poradí už 9. ročník Špačinského jarmoku, ktorý nesie podtitul Spievajte si s nami. Špačincami sa bude rozliehať spev, tóny ľudovej aj dychovej hudby a na svoje si prídu aj milovníci ľudového tanca.

Obec Špačince, Trnavský samosprávny kraj, Trnavské osvetové stredisko, Dedinská folklórna skupina Špačinčanka a Jednota dôchodcov Špačince spoločne pripravili toto podujatie venované tradičnej ľudovej kultúre, uchovávaniu a šíreniu zvykov, piesní a tancov našich starých mám a otcov.


FOTO: Norika Szombatová 4F

Pre návštevníkov je pripravený kultúrny program so začiatkom o 16,30 hod, v ktorom sa predstaví domáca Špačinčanka, spevácka skupina Seniorka z Brestovian, folklórna skupina Dudváh z Križovian nad Dudváhom, zo Záhoria zavíta ľudová hudba Kamarádzi z Kútov, folklórna skupina Hájiček z Chrenovca – Brusna.

Temperamentný folklór regiónu Podpoľanie divákom ukáže folklórny súbor Očovan z Očovej a priaznivci dychovej hudby si vychutnajú koncert dychovej hudby Krojovanka z Križovian nad Dudváhom.

Po skončení programu bude zábava pokračovať až do neskorých večerných hodín s hudobnou skupinou Black&White z Holíča.

Pripravené sú aj bohaté sprievodné podujatia.

Už od 14,00 hod pre najmenších návštevníkov organizátori pripravili skákací hrad, maľovanie na tvár kolotoče, trampolíny, či súťaže pre deti. Samozrejmosťou bude občerstvenie, stánkový predaj a jarmočné ukážky.

Podujatie sa uskutoční s finančnou podporou Trnavského samosprávneho kraja.

Veronika Behúlová
Trnavské osvetové stredisko

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2021 7:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.