reklama

Tunel hrôzy klietkového chovu ukážu na Trojičnom námestí

Organizácia na ochranu zvierat, Humánny pokrok, vyrazila na infostánkové turné ku kampani Zákaz klietok. Jeho najbližšou zastávkou bude Trojičné námestie v Trnave. V rámci turné ochranári a ochranárky predstavia v centre mesta tunel hrôzy, ktorý zobrazí krutosť klietkového chovu sliepok.

Úzkym tunelom si budú môcť návštevníci a návštevníčky osobne prejsť, aby zažili aký barbarský a stiesnený chov v klietke je. Takisto sa budú môcť odfotiť pred fotostenou zobrazujúcou nešťastný život sliepok alebo s plyšovou sliepočkou, ktorá je symbolom kampane.

V Trnave môže verejnosť infostánkové turné navštíviť od 2. do 4. septembra 2021 v čase od 12:00 do 19:00 hod.


Infostánok organizácie Humánny pokrok

FOTO: FB Humánny pokrok

Turné vizuálne a zhmotnene priblíži ľuďom v Trnave, ako klietkový chov sliepok vyzerá. Na Slovensku v ňom žije viac ako 76 % sliepok, čo tvorí počet zhruba 2,4 milióna sliepok ročne.

Sliepka v klietkovom chove prežije celý svoj život v malej špinavej klietke, z ktorej sa dostane až cestou na bitúnok. Životný priestor jednej sliepky nestačí ani len na to, aby si tam roztiahla krídla. Taktiež tam nemôže robiť nič, čo je pre ňu prirodzené a dôležité.

“Život sliepok v klietkovom chove je peklom. Je obmedzený mrežami klietok a takisto je plný zranení a bolesti. Preto sme sa rozhodli ľuďom ukázať to, čo hydinári nechcú, aby videli,” hovorí Martina Kamenská, kampanierka Humánneho pokroku.

V Trnavskom kraji sa dokopy nachádza 9 fariem s nosnicami. Sú to klietkové, podstielkové a voľnovýbehové farmy. Z toho 3 klietkové farmy.

Na jednej bežnej klietkovej farme sa chovajú desiatky tisíc až stotisíc sliepok. Je to práve preto, že životný priestor jednej sliepky je veľký iba ako hárok papiera formátu A4. Takýmto spôsobom je v intenzívnych chovoch možné chovať až státisíce sliepok.

Na území nášho kraja žije viac ako 64 000 sliepok chovaných na vajcia. Ako taká klietková farma vyzerá, si ľudia môžu prísť pozrieť počas infostánkového turné.

Bližšie informácie o infostánkovom turné ku kampani Zákaz klietok sa dozviete na webovej stránke organizácie Humánny pokrok. Na stránke takisto nájdete informácie o kampani a petíciu za zákaz klietkového chovu, ktorú môžete podpísať.

Ulož ako PDF
Napísal 31. augusta 2021 8:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.