reklama

Čísla o vytriedenosti kuchynského bioodpadu v Trnave majú stúpajúcu tendenciu

Mesto Trnava zverejnilo na konci septembra 2021 aktuálne údaje o triedení kuchynského bioodpadu v meste.

„Popularita triedenia kuchynského bioodpadu v Trnave má naďalej stúpajúcu tendenciu. Trnavčania od začiatku tohto roku vytriedili už viac ako 500 ton kuchynského bioodpadu. Prispel k tomu aj rekordný august, počas ktorého bolo do 400 hnedých nádob odovzdaných presne 105,08 ton bioodpadu,“ informovala trnavská radnica.

„Som rada, že triedenie separovaného odpadu je v Trnave čoraz obľúbenejšie. A to aj preto, že separovaním a opätovným využitím vo forme bioplynu alebo kompostu znižujeme ekologický dlh voči mestu i planéte. Bioodpad je totiž zdrojom emisií metánu a môže kontaminovať spodné vody,“ povedala Zuzana Bodišová, vedúca odboru komunálnych služieb z Mestského úradu v Trnave.

Ilustračné foto: trnava.sk

Do biologicky rozložiteľného kuchynského odpadu môžu obyvatelia mesta vhadzovať napríklad neupravené zvyšky rastlinného a živočíšneho pôvodu, starý chlieb a pečivo, vajcia a vaječné výrobky, potraviny po záručnej dobe, znehodnotené potraviny, nedojedenú stravu, šupy z ovocia a zeleniny, ale aj zvyšky z kvetov a rastlín.

„Žiadame občanov, aby do bioodadu nevhadzovali plastové, sklenené, kovové a iné obalové materiály, použité jedlé oleje a tuky, zmesový komunálny odpad a tiež motorové oleje, farby a ďalšie odpadky, ktoré znehodnotia obsah bionádoby,“ dodala vedúca odboru komunálnych služieb Zuzana Bodišová.

Ulož ako PDF
Napísal 1. októbra 2021 8:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.