reklama

Projekt Fíha, kniha! sa rozrástol o výstavu ilustrácií

Trnavskú knižnicu bude v jesennom období zdobiť výstava miestnej umelkyne Žanety Aradskej. Ilustrácie z knihy Kristíny Baluchovej „Udatný ježko“ sprostredkúvajú príbeh o odvahe a záujme o druhých a autorky výstavy veria, že tak prilákajú do knižnice aj nových čitateľov.

Spisovateľka Kristína Baluchová, ktorá má na svojom konte už jedenásť kníh najmä pre deti a mládež, založila občianske združenie Fíha, kniha! s cieľom propagovania čítania.

„Absolvovala som viac než sto čítaní v školách či knižniciach po celom Slovensku a plánujem organizovať ďalšie workshopy či besedy aj s najmenšími deťmi v materských školách,“ vysvetľuje Baluchová, ktorá na svojich sociálnych sieťach pravidelne píše o dôležitosti kníh a vývine čitateľskej gramotnosti.

„Veršovanú rozprávku Udatný ježko ilustrovala Žanetka Aradská tak krásne, že mi napadlo usporiadať výstavu jej prác – ako inak, v knižnici.“


Žaneta Aradská

Knižnica J.Fándlyho v Trnave na pobočke Tulipán pravidelne organizuje stretnutia malých čitateľov s tvorcami kníh. „Ak zavítate do našej knižnice s deťmi kvôli výstave, môžete si tu hneď založiť i čitateľský preukaz,“ pripomína knihovníčka Veronika Chorvatovičová s úsmevom.

Členské v knižnici stojí len 1 euro, prínos pre deti je nevyčísliteľný.

Žaneta Aradská, ktorá pôsobí aj ako pedagogička na Základnej umeleckej škole v Cíferi, myšlienku výstavy uvítala.

„Príbeh o odvážnom ježkovi a jeho kamarátoch má svoje posolstvo, ktoré je sprostredkované humorným štýlom. V knihe sa skrýva láskavosť, malá záhada i zábava a radosť, a ja verím, že to všetko vycítia čitatelia aj z mojich ilustrácií.“

Výstava ilustrácií z knihy „Udatný ježko“ začína v knižnici 21.1 októbra 2021 slávnostným krstom knihy, ktorú do života uvedie krstná mama – influencerka a blogerka Katka Beňová (Doma s troma), ktorá aktívne popularizuje čítanie u detí i dospelých.

Výstavu si môžete pozrieť do konca novembra počas otváracích hodín knižnice.


Kristína Baluchová

Ulož ako PDF
Napísal 20. októbra 2021 8:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.