reklama

Na jeseň zrekonštruovala župa v okrese Trnava cesty III. triedy za vyše milión eur

Trnavský samosprávny kraj zrekonštruoval ďalšie úseky ciest III. triedy v okrese Trnava za viac ako milión eur. Medzi vynovené úseky v celkovej dĺžke 6,8 kilometra patrí cesta z Dechtíc na Dobrú Vodu a medzi Košolnou a Dolnými Orešanmi. Župa upravuje aj miestnu komunikáciu v rovnakej lokalite, ktorá bude slúžiť ako obchádzková trasa pre prímestské autobusy počas jarnej rekonštrukcie mosta v Horných Orešanoch.

Medzi Dechticami a Dobrou Vodou zrekonštruvali dva najviac poškodené úseky v celkovej dĺžke približne 2,5 km. Prvý z obnovených úsekov je na konci Dechtíc a končí približne po kilometri neďaleko hospodárskej usadlosti situovanej v doline na pravej strane.

Opravy sa dočkal aj úsek cesty začínajúci pribižne dva kilometre od obce Dobrá Voda, ktorý vedie okolo bytovky a areálov miestnych firiem. Zrekonštruovaná časť cesty končí asi 300 metrov pred vjazdom do obce.


Prvý úsek opravenej cesty z Dechtíc na Dobrú Vodu

FOTO: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

„Som rád, že sme pred zimou stihli zrekonštruovať ďalšie kilometre ciest III. triedy. Tri vynovené úseky v okrese Trnava sú v celkovej dĺžke 6,8 kilometra. Investovali sme do nich viac ako milión eur. Znamenajú väčšiu bezpečnosť a lepší komfort pre obyvateľov kraja. Tieto práce sú súčasťou balíka 54 tohtoročných rekonštrukcií, z ktorých sa 37 týka ciest a 17 mostov,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Okrem nového asfaltu, župa zabezpečila aj úpravu okolia ciest prostredníctvom výrubu alebo orezania porastov zasahujúcich do jazdných pruhov. Práce prebiehali za maximálneho využitia pôvodných materiálov vozovky, čo znižuje tvorbu odpadu.

„Práce na troch dotknutých úsekoch sme odštartovali v priebehu augusta a septembra. Na začiatku mesiaca sa podarilo ukončiť rekonštrukciu cesty medzi Košolnou a Dolnými Orešanmi a trasu z Dechtíc na Dobrú Vodu. Finálna oprava spojovacej cesty pri Košolnej a Horných Orešanoch bude hotová v priebehu novembra. Tento úsek sme museli pripraviť na väčšiu záťaž, keďže bude slúžiť ako obchádzková trasa pre prímestské autobusy z dôvodu 335-tisícovej rekonštrukcie mosta v Horných Orešanoch, ktorú pripravujeme v prvom štvrťroku budúceho roka,“ objasnil riaditeľ Správy a údržby ciest Trnavského samosprávneho kraja Dalibor Trebichalský.

Okrem už spomenutých investičných akcií župa niekoľkými týždňami opravila aj 700-metrový úsek komunikácie medzi miestnou farou a kaštieľom v Jaslovských Bohuniciach.

Župa v okrese Trnava aktuálne aj pripravuje modernizáciu šesťkilometrového úseku cesty II/502 pri Dolných Orešanoch v hodnote 5,2 milióna eur, ktorú chce spolufinancovať z eurofondov.Úsek Košolná – Dolné Orešany

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2021 13:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.