reklama

Knižnica bude mať letnú čitáreň, župa vyhlásila súťaž na zhotoviteľa stavby

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil verejnú súťaž na výstavbu objektu letnej čitárne v záhrade Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave.

O vybudovaní letnej čitárne, ktorá bude súčasťou záhrady trnavskej knižnice, sa už istý čas hovorí. V lete 2021 zámer oficiálne predstavil aj TTSK, zverejnili aj grafické vizualizácie, 24. novembra 2021 župa vyhlásila verejnú súťaž na zhotoviteľa stavebných prác.

Predpokladaná hodnota zákazky je 324-tisíc eur s DPH, uzávierka predkladania ponúk stavebných firiem je stanovená na 17. december.Moderný funkcionalistický objekt letnej čitárne nahradí v súčasnosti nevábny priestor s betónovými garážami

Vizualizácia: TTSK

„Rozhodli sme sa revitalizovať okolie našej najväčšej knižnice, ktoré v súčasnosti prakticky nie je využívané. Máme totiž za to, že nejde len o krásu obsahu kníh, ale aj o prostredie, v ktorom ich čítame. Atraktívna letná čitáreň so zelenou strechou preto nahradí škaredé betónové garáže,“ uviedol župan Jozef Viskupič.

Návrh projektu letnej čitárne knižnica komunikovala aj Krajským pamiatkovým úradom Trnava, keďže vyše storočná budova knižnice je národnou kultúrnou pamiatkou.

Súčasťou aktuálneho zámeru je okrem vybudovania letnej čitárne aj úprava okolitých spevnených plôch a menšie sadové úpravy.

V ďalšej fáze bude Knižnica Juraja Fándlyho revitalizovať záhradu. Počíta sa aj s prepojením knižničnej záhrady s Ružovým parčíkom prostredníctvom mostíka ponad Trnávku.


Záhrada Knižnice Juraja Fándlyho

FOTO: trnava-live.skČitáreň nahradí betónové garáže

Zdroj: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 24. novembra 2021 8:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.