reklama

Oceľovú konštrukciu za 30-tisíc eur chcel odviezť do zberu, chytili ho policajti

Tridsaťročný muž sa snažil ukradnúť rozloženú oceľovú konštrukciu a predať ju v zberných surovinách.

Oceľovú konštrukciu si muž vyhliadol v jednom priemyselnom areáli v Trnave. Na prvý pokus sa mu konštrukciu, ktorá v zloženom stave môže dosiahnuť veľkosť až 12×60 metrov a vážiť do 20 ton, previezť nepodarilo, pretože vodič nákladného auta ho upozornil, že pre jeho vozidlo je príliš veľká a ťažká.

FOTO: KR PZ Trnava

„Mladého muža neúspech neodradil a na druhý deň si zaobstaral väčšie nákladné auto. Využiť ho už ale nestihol, pretože ho v areáli prichytili trnavskí kriminalisti. Na mieste ho obmedzili na osobnej slobode a previezli na policajnú stanicu. Policajtov sa snažil presvedčiť, že je konštrukcia jeho a chce ju odniesť do zberných surovín. Ak by sa mu krádež podarila, spôsobil by jej skutočnému majiteľovi škodu vo výške 30 000 eur,“ uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová.

Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu krádeže v štádiu pokusu. Aj keď sa mu krádež nepodarilo doviesť do „úspešného“ konca, môže si v prípade dokázania viny posedieť vo väzení 3 až 10 rokov, doplnila.

Ulož ako PDF
Napísal 30. decembra 2021 12:49. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.