reklama

Snehový poprašok na cestách nezvládlo niekoľko vodičov

Mierne nedeľné sneženie vytvorilo v Trnave a okolí len slabý poprašok. Aj to však stačilo na to, aby niekoľko vodičov nezvládlo riadenie svojich áut a vzniklo tak viacero nehôd.

V nedeľu 9. januára 2022 popoludní sa zrazili na ceste medzi Suchou nad Parnou a Hornými Orešanmi osobné autá Lada a Audi.

„Dvadsaťročný vodič išiel na aute Lada Vesta smerom do Suchej na Parnou. Na zasneženej ceste pravdepodobne nezvládol riadenie, dostal šmyk a prešiel s autom do protismeru, kde došlo takmer k čelnému nárazu do auta Audi A6. Pri nehode sa zranili obaja vodiči a spolujazdkyňa. Alkohol polícia u vodičov na mieste nezistila. Dopravní policajti zadržali mladému vodičovi na mieste vodičský preukaz a ďalšiu jazdu mu zakázali. Škody na vozidlách boli odhadnuté na 10 tisíc eur,“ priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Na mieste zasahovali aj hasiči z Trnavy. „Zasahujúci príslušníci poskytli všetkým zraneným účastníkom nehody predlekársku prvú pomoc a následne ich odovzdali do starostlivosti záchrannej zdravotnej službe. Na vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a uniknuté prevádzkové kvapaliny boli zasypané sorpčným materiálom. Po zdokumentovaní nehody jednotka Hasičského a záchranného zboru pomohla s naložením automobilov na vozidlo odťahovej služby a očistila vozovku od úlomkov z dopravnej nehody,“ priblížila hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová.Nehoda pri Suchej nad Parnou

FOTO: HaZZ Trnava

K ďalšej nehode došlo v obci Opoj v pondelok 10. januára o štvrtej hodine rannej. Osobné auto opustilo vozovku a skončilo v oplotení rodinného domu.

Štvorčlenná posádka hasičov z Trnavy poskytla vodičovi s ľahšími zraneniami predlekársku prvú pomoc, pod automobil poukladali sorpčné rohože a uniknuté kvapaliny zasypali sorpčným materiálom. Hasičská jednotka odstránila havarované vozidlo z vozovky a následne ju očistila od zvyškov kvapalín a úlomkov z dopravnej nehody.

V nedeľu popoludní a podvečer riešila polícia v Trnave a trnavskom okrese päť škodových udalostí a dve nehody, hlásenie o škodovej udalosti vypisovali policajti aj na diaľnici D1 pri križovatke smer Trnava.

„Vo všetkých prípadoch vodiči nezvládli riadenie, niektorí dostali šmyk a buď skončili mimo cestu alebo došlo k nárazu do ďalšieho auta,“ doplnila M. Linkešová.


Nehoda v Opoji

FOTO: HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 10. januára 2022 15:42. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.