reklama

Prečo je rastlina zelená a odkiaľ sa berú oblaky? Do Trnavy príde vedátor a autor Samuel Kováčik

Kultúrne centrum Malý Berlín prináša ďalší zo série literárnych večerov. Tentoraz budete mať možnosť vypočuť si fyzika a spisovateľa Samuela Kováčika. Predstavenie jeho najnovšej knihy Obyčajné zázraky prebehne v utorok 25. januára 2022 o 19:00.

V čase rozmachu sociálnych sietí a dezinformácií sa ľudia ešte viac obracajú na vedu a kritické myslenie. Aj preto vznikol podcast Vedátor_sk, ktorého zakladateľom je teoretický fyzik a populizátor vedy – Samuel Kováčik.

Okrem vedeckej činnosti sa snaží objasňovať aj bežné veci okolo nás – logicky a zrozumiteľne.


Samuel Kováčik

V jeho knižnom debute s názvom Obyčajné zázraky píše o javoch, s ktorými sa denne stretávate. Prečo je rastlina zelená a odkiaľ sa berú oblaky? Ako funguje energia, hmota či vesmír?

Na to, ako vznikala jeho najnovšia kniha či projekt Vedátor_sk sa bude pýtať moderátor Ľubo Šulko.

Diskusia sa uskutoční v kultúrnom centre Malý Berlín (Štefánikova 4). Vstup na toto podujatie je povolený podľa COVID protokolu OP návštevníkom, ktorí sú očkovaní, alebo po prekonaní COVIDu.

V prípade zhoršenia epidemiologickej situácie bude podujatie online. Viac informácií sa dozviete na www.malyberlin.sk, alebo na Facebook stránke Malého Berlína.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2022 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.