reklama

Do Trnavy zavíta autor oceňovanej knihy o Gustávovi Husákovi, historik a publicista Michal Macháček

Občianske združenie „Občiansky klub Trnava“ organizuje v týchto jesenných dňoch stretnutie s českým historikom a publicistom Michalom Macháčkom, autorom publikácie o Gustávovi Husákovi, poslednom prezidentovi socialistického Československa.

Prednáška a beseda s českým historikom Michalom Macháčkom, autorom monografie o Gustávovi Husákovi, sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave v utorok 15. novembra 2022 so začiatkom o 17:00 hod.

Michal Macháček (1986) patrí do generácie Husákových detí – vyštudovaný historik na Univerzite Karlovej v Prahe. Po absolvovaní štúdia sa venoval ďalšiemu vzdelávaniu na svoje alma mater (PhD) a venoval sa výskumu moderných dejín v archívoch v Česku, na Slovenska ale aj v Rusku.

Za jeho vrcholové dielo je považovaná monografia o Gustávovi Husákovi, na ktorej pracoval viac ako desať rokov.

Osobná komunikácia s historikom Michalom Macháčkom je peknou príležitosťou získať nové informácie o jednej kontroverznej osobnosti Slovenských dejín ako aj o dobe, v ktorej aktívne pôsobil a žil.

Róbert Kormaňák
predseda prípravného výboru Občiansky klub Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2022 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.