reklama

Do Trnavy zavíta autor oceňovanej knihy o Gustávovi Husákovi, historik a publicista Michal Macháček

Občianske združenie „Občiansky klub Trnava“ organizuje v týchto jesenných dňoch stretnutie s českým historikom a publicistom Michalom Macháčkom, autorom publikácie o Gustávovi Husákovi, poslednom prezidentovi socialistického Československa.

Prednáška a beseda s českým historikom Michalom Macháčkom, autorom monografie o Gustávovi Husákovi, sa uskutoční v Knižnici Juraja Fándlyho v Trnave v utorok 15. novembra 2022 so začiatkom o 17:00 hod.

Michal Macháček (1986) patrí do generácie Husákových detí – vyštudovaný historik na Univerzite Karlovej v Prahe. Po absolvovaní štúdia sa venoval ďalšiemu vzdelávaniu na svoje alma mater (PhD) a venoval sa výskumu moderných dejín v archívoch v Česku, na Slovenska ale aj v Rusku.

Za jeho vrcholové dielo je považovaná monografia o Gustávovi Husákovi, na ktorej pracoval viac ako desať rokov.

Osobná komunikácia s historikom Michalom Macháčkom je peknou príležitosťou získať nové informácie o jednej kontroverznej osobnosti Slovenských dejín ako aj o dobe, v ktorej aktívne pôsobil a žil.

Róbert Kormaňák
predseda prípravného výboru Občiansky klub Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2022 12:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.