reklama

V Trnave odhalili sériového vlamača, vykrádal boxy na tovar z e-shopov

Niekoľkomesačné vyčíňanie vykrádača boxov z tovarov z e-sphopov ukončili trnavskí kriminalisti. Po celej Trnave vykrádal boxy na doručenie tovaru, na Štedrý deň dokonca na troch miestach.

Ako priblížila hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, 38 – ročný Trnavčan si mal vždy objednať tovar do úložného boxu, potom si ho pod rúškom noci išiel „vyzdvihnúť“ pomocou páčidla.

„Takto postupne pootváral viaceré boxy a niektoré, ktoré sa mu zdali zaujímavé, aj vykradol. Od novembra do februára takto poškodil boxy a ukradol tovar, pričom spôsobil celkovú škodu za viac ako 10 000 eur,“ skonštatovala.

FOTO: KR PZ Trnava

Trnavským kriminalistom sa operatívnou činnosťou a náročným vyhodnocovaním kamerových záznamov podarilo muža stotožniť a zadržať.

Policajti u neho doma vykonali domovú prehliadku, pri ktorej našli množstvo ukradnutých vecí a aj náradie, ktoré používal pri vlámaniach do úložných boxov.

Vyšetrovateľ muža obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci a prečinu krádeže. V prípade dokázania viny mu môže hroziť trest odňatia slobody až na 8 rokov. Sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní.

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2022 17:28. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.