reklama

Obnova Štefánikovej ulice, víťazka Maľby 2021 a mnoho ďalších na PechaKucha Night

Už 11 rokov je s Trnavou späté podujatie PechaKucha Night. Jej tridsiate šieste vydanie sa uskutoční 30. marca 2022 o 19.00 h v kultúrnom centre Malý Berlín.

Zámerom podujatia je priniesť divákom produktívne, zaujímavé alebo prekvapivé myšlienky prostredníctvom jednoduchej prezentácie. Účinkujúci z rôznych oblastí umenia a kultúry tak stoja pred neľahkou úlohou predstaviť svoju tvorbu pomocou 20 obrázkov, pričom na každý majú len 20 sekúnd.

Od keramiky a textilu
cez ilustráciu až po maľbu

V stredu sa konečne po dlhšej dobe stretneme naživo a spoznáme napríklad keramické objekty, ktoré spájajú funkčnosť, svojskú estetiku a osobný príbeh od Simony Janišovej. Textilný a odevný dizajn predstaví dizajnérka, ktorá aktuálne pracuje pre slovenskú značku Buffet Clothing Zuzana Trtolová a Veronika Muchová zas pôsobiaca ako textilná dizajnérka vo firme Dedoles.

O tom, čo je scénografia, porozpráva Laura Štorcelová, ktorá spolupracuje s fotografkou Máriou Švarbovou a v audiovizuálnej sfére sa orientuje na set design pre reklamy. Jednoduchú a predsa poetickú každodennosť stvárňuje vo svojej tvorbe ilustrátorka Daniela Vagašová. No a abstraktné kompozície, v ktorých spája rôzne povrchy a štruktúry uvidíte u maliarky Rity Koszorús, ktorá získala ocenenie Maľba 2021.


Zuzana Trtolová

Trnavskí architekti aj ekologické riešenia

Na 36. vydaní organizátori nezabudli ani na architektov. Predstaví sa mladý kreatívec z Trnavy Oliver Hacaj, ktorého ateliér Traum je spoluautorom víťazného návrhu na obnovu Štefánikovej ulice v Trnave.

No a ak vás zaujíma ekologická architektúra, nenechajte si ujsť Martina Šichmana, ktorý už v diplomovej práci navrhol uzavretý ekosystém, ktorý si celú energiu aj kyslík vyrábal sám.

Martina dokonca hľadanie udržateľných riešení doviedlo k vynálezu kyvadlovej vodnej elektrárne SPEARhydro, ktorú momentálne vyvíja v spoločnosti archee.

Vstupné na podujatie je 3 €. Lístky si môžete kúpiť v online predpredaji na stránke Malého Berlína. Vstup do interiéru je povolený iba s respirátorom.

Podujatie PechaKucha Night Trnava pripravuje občianske združenie Publikum.sk a Malý Berlín. Podujatia kultúrneho centra Malý Berlín z verejných zdrojov podporuje Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.


Návrh obnovy Štefánikovej ulice

Zdroj: Oliver Hacaj / Traum

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2022 18:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.