reklama

Deň Zeme na Trojičnom námestí ukáže, že ekológia môže byť aj zábavná

Mesto Trnava si aj tento rok pripomenie Deň Zeme. Na Trojičnom námestí sa uskutoční podujatie s programom zameraným na environmentálne témy ako sú triedenie, recyklácia či zhodnocovanie odpadu.

Zdravé mesto Trnava pre návštevníkov vo svojom stánku pripravilo zaujímavé aktivity. Prineste si tričko či plátennú tašku a ozdobte si ich technikou linorytu. Okrem tvorivej dielničky sa dočkáte aj predstavenia dvoch nových projektov ZMT – hracích kariet s environmentálnou tematikou a mobilnej aplikácie VCC (Vital City Challenges), ktorá vám dodá motiváciu začať sa viac hýbať.

Priamo na Trojičnom námestí budú pristavené cisterna s vodou od spoločnosti TAVOS a zberové vozidlo spoločnosti FCC. Ten, kto od mala túžil byť smetiarom, si to bude môcť na chvíľu vyskúšať.

Časť námestia sa premení na hraciu plochu s rôznymi aktivitami. Nadrozmerné pexeso, ekologické Človeče, nehnevaj sa, tvorivé dielničky a veľa ďalších prekvapení sa postará o pekný zážitok.

O 13.00 h vystúpi Braňo Jobus a poteší prítomných svojou jedinečnou tvorbou. Programom bude sprevádzať moderátor, chýbať nebude ani maskot podujatia.

Samospráva srdečne pozýva malých aj veľkých, aby sa prišli hravou formou dozvedieť viac o tom, ako môžeme spoločne drobnými krokmi prispieť k veľkej zmene. A nezabudnite na vstupenku – stačí priniesť jeden nápojový kartón (tetrapak), z ktorého si budete môcť vyrobiť napríklad peňaženku.

Na podujatí v piatok 22. apríla Mesto Trnava spolu s partnermi predstaví aj nový projekt s názvom Komunálny materiálový kruh, ktorý Trnavu posunie o krok ďalej v oblasti zelenej politiky.

Dôležitosť zdravia našej planéty si pripomíname už od roku 1970, kedy vedci, zasiahnutí snímkami z kozmu dokumentujúcimi krehkosť a zraniteľnosť Zeme, vyzvali svet k jej ochrane. Z tejto iniciatívy sa postupne stala celosvetová kampaň.

Spoluorganizátormi akcie sú Circular Shield, Envipak a FCC Trnava.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2022 9:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.