reklama

Majka z Gurunu padne z trnavských oblakov

Výrazné čižmy, nie úplne ľudský pohľad a svojské zvyklosti. Také sú základné poznávacie znamenia Majky z Gurunu zo seriálu Spadla z oblakov, ale aj Majky v predstavení, ktoré sa v piatok 6. mája 2022 odohrá v Malom Berlíne.

Pádom z oblakov začína tanečníčka Sandra Kramerová rozprávať príbeh mimozemšťanky, ktorá zletela, či – lepšie povedané – pristála, v slovenských Čabovciach v 70. rokoch minulého storočia. Majka spoznáva svet, ktorý je pre ňu nový. Je československý a socialistický.


Sandra Kramerová ako Majka

„Diváci môžu čakať tanečno-divadelno-multimediálny zážitok. Budú súčasťou jej cesty po tomto svete,“ vysvetľuje Sandra detaily toho, na čo sa môžu diváci tešiť. Púť Majky výrazne ovplyvní propaganda, okolité zvyklosti a aj reklamy, ktoré vidí.

„Skúša si rôzne ženské roly. Zisťuje, aké absurdné niektoré takéto roly sú,“ prezrádza Sandra. Majka je podľa nej nepopísanou knihou a díva sa na nás nevinnými očami. Nesúdi, všetko s otvorenosťou vníma a skúša.

V Holandsku už s predstavením bavila miestnych divákov. V krajine tulipánov pritom o seriáli Spadla z oblakov nemajú ani potuchy.

„Vôbec nepoznajú postavu Majky, pýtajú sa ma na ňu, špeciálne na jej červené čižmy. Príbeh je však dosť pochopiteľný a pre Holanďanov je zaujímavé vidieť ho, pretože nemajú takúto skúsenosť a referenciu. Dá sa povedať, že na rozdiel od ľudí, ktorí žili v socializme, majú úplne inú ,vrstvu‘ pochopenia,“ objasňuje Sandra Kramerová.

Na Slovensku sa Majka ukáže prvýkrát a okrem Trnavy aj v Bratislave a sľubuje zaujímavý príbeh plný sci-fi prvkov, videoelementov a emócií. Na otázku či pôjde skôr o drámu alebo komédiu, nedáva jasnú odpoveď: „Ja by som povedala, že je to skôr dráma, ale plná irónie, takže je to úsmevno-smutné predstavenie.“


Sandra Kramerová ako Majka

Majka sľubuje zážitok nielen vďaka príbehu, ale aj pre zaujímavé vizuálne poňatie. Špeciálna podlaha, videoprojekcie, vrátane živého videa, sú lákadlom pre divákov a výzvou pre technikov.

„Robia šou náročnú na prípravu. Do Malého Berlína prídeme so šesťhodinovým predstihom. Z Holandska prinášame celý Majkin svet, v podstate skoro celý jej dom. Staviame ho od podlahy,“ hovorí o ambicióznych plánoch Sandra.

Mimozemská návštevníčka Majka si bude hľadať svoje miesto aj v Malom Berlíne na Štefánikovej 4. Svoj prílet hlási na 6. mája o 19:00. Viac o predstavení a aj lístky v online predaji nájdete webe centra (https://www.malyberlin.sk/eventy/sandra-kramerova-majka/).

Ulož ako PDF
Napísal 5. mája 2022 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.