reklama

Performatívny koncert NO ON spája improvizáciu, divadlo, hudbu, tanec aj spev

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva v utorok 31. mája o 19.00 h na predstavenie NO ON Barbory Janákovej a kolektívu. V slovenskom priestore je unikátnym spojením improvizácie, divadla, tanca a koncertu, ktoré sa stále vyvíja a prispôsobuje priestoru, v ktorom sa odohráva.

V sále budete prítomní vy a veci rôznych tvarov a funkcií. Tanečníčka (ale aj speváčka a bubeníčka) Barbora s hudobníkom Jurajom sa stanú vodičmi, ktorí všetko prepájajú. Diváci prichádzajú, vyberajú si miesto, usádzajú sa a objekty rezonujú na základe ich pohybov i pocitov. Všetko v priestore obteká hudba a pohyb.

FOTO: Katarína Baranyai (Záhrada BB)

Predstavenie je založené na improvizácii medzi dvoma performermi, tí na seba reagujú mimovoľne, organicky. Ich spoločné dielo vzniká na pódiu a je vždy iné a táto ich podvedomá súhra je fascinujúca.

„Barbora Janáková sa prejavuje ako výrazná performerka, v rámci malého priestoru dokáže vytvoriť plochy, v ktorých tvorí pohybové variácie, spieva, zvučí, nachádza svoj prejav tu a teraz. Zároveň dokáže jednotlivosti spájať do celku a ukotviť ich v momente, do ktorého patria,“ napísal o predstavení Marek Godovič pre divadelný časopis Kód.

Príďte a zúčastnite sa nového diela aj vy – ako divák, ale možno aj ako inšpirácia pre performerov. NO ON každopádne sľubuje neštandardný zážitok na hrane viacerých umeleckých foriem. Po predstavení bude nasledovať neformálna diskusia s tvorcami.

Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na Štefánikovej 4. Vstupné na predstavenie je 5 eur v predpredaji (malyberlin.sk/eventy/barbora-janakova-kol-no-on/), 8 eur v deň podujatia a 4 eur zľavnené pre študentov, ZŤP, seniorov. Odporúčaný vek pre divákov je minimálne 15 rokov.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, mimoOs o.z.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2022 6:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.