reklama

Performatívny koncert NO ON spája improvizáciu, divadlo, hudbu, tanec aj spev

Kultúrne centrum Malý Berlín pozýva v utorok 31. mája o 19.00 h na predstavenie NO ON Barbory Janákovej a kolektívu. V slovenskom priestore je unikátnym spojením improvizácie, divadla, tanca a koncertu, ktoré sa stále vyvíja a prispôsobuje priestoru, v ktorom sa odohráva.

V sále budete prítomní vy a veci rôznych tvarov a funkcií. Tanečníčka (ale aj speváčka a bubeníčka) Barbora s hudobníkom Jurajom sa stanú vodičmi, ktorí všetko prepájajú. Diváci prichádzajú, vyberajú si miesto, usádzajú sa a objekty rezonujú na základe ich pohybov i pocitov. Všetko v priestore obteká hudba a pohyb.

FOTO: Katarína Baranyai (Záhrada BB)

Predstavenie je založené na improvizácii medzi dvoma performermi, tí na seba reagujú mimovoľne, organicky. Ich spoločné dielo vzniká na pódiu a je vždy iné a táto ich podvedomá súhra je fascinujúca.

„Barbora Janáková sa prejavuje ako výrazná performerka, v rámci malého priestoru dokáže vytvoriť plochy, v ktorých tvorí pohybové variácie, spieva, zvučí, nachádza svoj prejav tu a teraz. Zároveň dokáže jednotlivosti spájať do celku a ukotviť ich v momente, do ktorého patria,“ napísal o predstavení Marek Godovič pre divadelný časopis Kód.

Príďte a zúčastnite sa nového diela aj vy – ako divák, ale možno aj ako inšpirácia pre performerov. NO ON každopádne sľubuje neštandardný zážitok na hrane viacerých umeleckých foriem. Po predstavení bude nasledovať neformálna diskusia s tvorcami.

Kultúrne centrum Malý Berlín sa nachádza na Štefánikovej 4. Vstupné na predstavenie je 5 eur v predpredaji (malyberlin.sk/eventy/barbora-janakova-kol-no-on/), 8 eur v deň podujatia a 4 eur zľavnené pre študentov, ZŤP, seniorov. Odporúčaný vek pre divákov je minimálne 15 rokov.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, mimoOs o.z.

Ulož ako PDF
Napísal 27. mája 2022 6:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.