reklama

Muzikant, publicista a moderátor Peter Bonzo Radványi napísal knihu Fortissimo, predstaví ju v Dome hudby

Známy trnavský muzikant a publicista Peter Bonzo Radványi predstaví v Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského svoju novú knihu Fortissimo.

Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave pozýva v piatok 3. júna 2022 na nádvorie Domu hudby, kde sa uskutoční predstavenie novej knihy hudobného barda, speváka a muzikanta, publicitu a moderátora Petra Bonza Radványiho.

Aktívne pôsobí na hudobnej scéne už viac ako 50 rokov, prešiel na svojich cestách s hudbou i za hudbou celú Európu, dokonca hral až na Taiwane.

Okrem toho pôsobil ako organizátor a moderátor festivalov a koncertov a v neposlednom rade aj ako tvorca hudobných relácií v rádiách.


Peter Bonzo Radványi

FOTO: archív Motobar

V novej knihe ponúka čitateľom nielen osobné zážitky z ciest a spomienky na stretnutia s domácimi i zahraničnými hviezdami rockovej i bluesovej scény, ale aj zaujímavý pohľad do zákulisia.

Bonzove jedinečné a neopakovateľné zážitky a dojmy sú v knihe rozdelené do šiestich častí. Osobitná kapitola je venovaná spomienke na trnavský Dobrofest, ktorého bol Radványi spoluzakladateľom a dlhoročným organizátorom.

Nechýbajú ani ukážky scenárov hudobných relácií z rozličných rádií, v ktorých pôsobil vyše 25 rokov.

Nová 200-stranová kniha, ktorá je určená pre širokú čitateľskú verejnosť, najmä však pre hudobných fanúšikov, je bohato ilustrovaná fotografiami a obrázkami zberateľských artefaktov ako sú plagáty, obaly platní, podpisy umelcov, koncertné vstupenky alebo festivalové visačky.

Knižnú novinku trnavského autora uvedie spisovateľ a riaditeľ Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave Pavol Tomašovič, hosťom bude šéf vydavateľstva Tirna Jozef Šelestiak a o sprievodnú muziku sa postará sám autor s priateľmi.


Vstup na podujatie so začiatkom o 18. hodine je voľný. Uskutoční sa za každého počasia.

Ľubica Malá, Knižnica Juraja Fándlyho a Redakcia

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2022 10:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.