reklama

Romantik „Bubo“ Nemeš našiel šťastie. O svojom živote a Šangri-La napísal knihu

V októbri uzrela svetlo sveta kniha z dielne horám, hudbe a Trnave oddaného Eugena Nemeša (nar. 1921), ktorého všetci jeho známi a väčšina Trnavčanov pozná pod prezývkou Bubo či Bubi.

Kniha s prozaickým názvom Moje Šangri-La je jeho osobnou spoveďou, v ktorej rozpráva svoj životný príbeh ako aj príbeh jeho rodiny, priateľov a súputnikov. Autobiografiu umocňujú autentické dobové fotografie.

Už teraz sa o tejto knihe môžete čo-to dozvedieť na jej profilovej stránke www.facebook.com/MojeSangriLa.

Prečo kniha vznikla, ako sa mu písala a o čom je, sa dozviete na krste knihy v utorok 25. novembra 2014 o 18. hodine v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.

bubo-t
Nová publikácia Eugena Nemeša

Foto: (vb)

Všetci Bubovi priatelia, aj tí, ktorí by ho chceli poznať a majú záujem dozvedieť sa o jeho živote popretkávanom „tromi H – hudbou, horami a holkami“, sú srdečne pozvaní.

„…priatelia, priznávam sa, že by som bol zlým romantikom, keby som nebol hľadal v živote čarovné Šangri-La. Áno, hľadal som ho po celý čas a mal som to šťastie, našiel som ho. Nikdy som o tom s nikým nehovoril, ale snažil som sa podľa jeho pravidiel žiť.
Prezradím len toľko, že netreba po ňom pátrať v Himalájach ani v Tibete. Nachádza sa tu medzi nami, len cesta k jeho poznaniu je dlhá, náročná, dá poriadne zabrať a hlavne vyžaduje veľa obetovať. No kto je vnímavý, vytrvalý a nič ho neodradí od snahy dosiahnuť vytýčený cieľ, možno ho raz tiež nájde,“
píše autor v úvode svojej knihy

Šangri-La
Šangri-La je mystické miesto v bájnom údolí večného šťastia skryté „kdesi v Himalájach“. Stalo synonymom pozemského raja, akejsi krajiny žijúcej v neustálom mieri a šťastí, izolovanej od okolitého sveta.

krst-bubo

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2014 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.