reklama

Romantik „Bubo“ Nemeš našiel šťastie. O svojom živote a Šangri-La napísal knihu

V októbri uzrela svetlo sveta kniha z dielne horám, hudbe a Trnave oddaného Eugena Nemeša (nar. 1921), ktorého všetci jeho známi a väčšina Trnavčanov pozná pod prezývkou Bubo či Bubi.

Kniha s prozaickým názvom Moje Šangri-La je jeho osobnou spoveďou, v ktorej rozpráva svoj životný príbeh ako aj príbeh jeho rodiny, priateľov a súputnikov. Autobiografiu umocňujú autentické dobové fotografie.

Už teraz sa o tejto knihe môžete čo-to dozvedieť na jej profilovej stránke www.facebook.com/MojeSangriLa.

Prečo kniha vznikla, ako sa mu písala a o čom je, sa dozviete na krste knihy v utorok 25. novembra 2014 o 18. hodine v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika v Trnave.

bubo-t
Nová publikácia Eugena Nemeša

Foto: (vb)

Všetci Bubovi priatelia, aj tí, ktorí by ho chceli poznať a majú záujem dozvedieť sa o jeho živote popretkávanom „tromi H – hudbou, horami a holkami“, sú srdečne pozvaní.

„…priatelia, priznávam sa, že by som bol zlým romantikom, keby som nebol hľadal v živote čarovné Šangri-La. Áno, hľadal som ho po celý čas a mal som to šťastie, našiel som ho. Nikdy som o tom s nikým nehovoril, ale snažil som sa podľa jeho pravidiel žiť.
Prezradím len toľko, že netreba po ňom pátrať v Himalájach ani v Tibete. Nachádza sa tu medzi nami, len cesta k jeho poznaniu je dlhá, náročná, dá poriadne zabrať a hlavne vyžaduje veľa obetovať. No kto je vnímavý, vytrvalý a nič ho neodradí od snahy dosiahnuť vytýčený cieľ, možno ho raz tiež nájde,“
píše autor v úvode svojej knihy

Šangri-La
Šangri-La je mystické miesto v bájnom údolí večného šťastia skryté „kdesi v Himalájach“. Stalo synonymom pozemského raja, akejsi krajiny žijúcej v neustálom mieri a šťastí, izolovanej od okolitého sveta.

krst-bubo

Ulož ako PDF
Napísal 19. novembra 2014 7:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.