reklama

Noc kostolov na Katarínke ohúrila hudbou i atmosférou

Spoločenstvo Katarínkovcov sa opäť zapojilo do celoslovenskej i celosvetovej akcie Noc kostolov. Napriek každým rokom nižšej atraktivite tejto akcie na Slovensku sa Katarínkovci rozhodli aj tento rok, v piatok 10. júna 2022, akciu zorganizovať v už tradičnom duchu po vzore minulých rokov.

Akcia sa začala tradične svätou omšou, ktorú celebroval otec Miroslav Galis spolu s kňazom Ľudovítom Kubánom. Omšu sprevádzala stredoveká hudba v podaní miestneho zboru zloženého z katarínkovcov.

FOTO: Michal Pinček

Po skončení omše zavládla na Katarínke priateľská atmosféra. Prebiehalo tu niekoľko sprievodných aktivít, ktoré tuto atmosféru umocňovali.

Turisti a návštevníci mali možnosť spoznať krásy Katarínky počas sprevádzania za svetla sviec a reflektorov. Taktiež bola možnosť ochutnať z tradičného slovenského jedla – chleba s masťou a cibuľou a dať si teplý čaj.

Popri ostatných aktivitách mali návštevníci možnosť porozprávať sa s dobrovoľníkmi, ako aj s ľuďmi, ktorí stáli pri zrode projektu.

Neskôr sa začal koncert študentiek konzervatória, ktorý spríjemňoval a dotváral to, čo si mohlo odniesť domov viac ako 200 návštevníkov.

Koncertovali dve huslistky: Mária Kamenská a Dorota Labasová, spolu s flautistkou Emou Benčaťovou. Koncert bol ozvučený, a tak mohol návštevníkom ešte viac spríjemniť večer krásnou a kvalitnou hudbou.

Organizátori, ako aj účastníci vyjadrili s priebehom podujatia spokojnosť.

Ďalším zaujímavým podujatím na Katrínke bude už v utorok 5. júla 2022 Deň otvorených dverí a augustová Noc hradov a zrúcanín.

Autor: Jakub Kohutiar

FOTO: Michal Pinček

Ulož ako PDF
Napísal 13. júna 2022 12:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.