reklama

Noc kostolov na Katarínke v podaní Sláčikového kvarteta ZOE

V piatok 25. mája 2018 sa vo večerných hodinách bude na Katarínke konať podujatie Noc kostolov, do ktorého sa dobrovoľníci z Katarínky pravidelne zapájajú svojou účasťou a programom. Spolu s Katarínkou budú v piatok večer organizovať podujatia aj ďalšie kostoly a dobrovoľnícke iniciatívy, z rôznych oblastí Slovenska.

Katarínkovci pripravujú pre širokú verejnosť zaujímavý program, medzi ktorým nebude chýbať svätá omša, komorný koncert, ako aj nočné sprevádzanie. Podujatie zaháji o 20:00 práve svätá omša, po ktorej sa bude pokračovať koncertom komornej hudby v podaní Sláčikového kvarteta ZOE. Medzi múrmi kostola zaznejú diela Antonia Vivaldiho, Giulia Cacciniho, Tomasa Albinoniho, či J. S. Bacha.


Ilustračné foto

Po koncerte sa môžu prítomní návštevníci ponoriť do ticha, či vychutnávať pokojnú atmosféru, za svetla fakieľ a sviečok. Od 22:00 hodiny je naplánované sprevádzanie po ruinách s historickým výkladom. V prípade priaznivých podmienok, bude v piatok verejnosti nakrátko sprístupnená aj veža.

Výstup bude možné absolvovať do začiatku sv. omše. Organizátori podujatia odporúčajú záujemcom informovať sa už vopred o podmienkach pre výstup, na webovej stránke www.katarinka.sk.

Priaznivci a návštevníci s autom, sa na Katarínku dostanú odbočením na lesnú cestu medzi obcami Dechtice a Naháč, až po záchytné parkovisko. Návštevníkov prichádzajúcich od parkoviska čaká príjemná pešia prechádzka (približne 20 min.) lesnou cestičkou osvetlenou sviečkami pri jednotlivých zastaveniach. Na Katarínku sa dá prísť taktiež po modrej turistickej značke z obce Naháč (40 min.), z obce Dobrá Voda (1h 20 min.), alebo po žltej turistickej značke z obce Dechtice (1h 20 min.).

Zrúcanina kostola a kláštora sv. Kataríny sa nachádza v CHKO Malé Karpaty, medzi obcami Dechtice a Naháč. Tento rok vstupuje projekt do 24. sezóny, počas ktorej sa dobrovoľníci budú opäť aktívne venovať záchrane historickej pamiatky. Letné tábory na Katarínke organizuje Občianske združenie Katarínka v spolupráci so Združením kresťanských spoločenstiev mládeže (ZKSM).

Od založenia projektu sa na dobrovoľníckych táboroch zúčastnilo takmer 1700 dobrovoľníkov. V nasledujúcej sezóne budú pokračovať archeologické práce, či konzervácia ruín v objekte kláštora. Zároveň budú prebiehať prípravy na oslavu 400. výročia založenia kláštora. Zakladacia zmluva bola vydaná grófom Kryštofom Erdödym v Chtelnici, dňa 21. decembra roku 1618.

TS, www.katarinka.sk

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2018 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.