reklama

Budúci športový fenomén? Do Trnavy príde v sobotu nový futbalový formát

Nový futbalový formát sa označuje ako 1vs1 futbal. Hrá sa v okrúhlej aréne s dvomi bránkami a mantinelmi. Bežne sa odohráva v režime jedného proti jednému, pri nesúťažných zápasoch je dovolených aj viac aktérov. Spája v sebe niekoľko herných prvkov ako dobrú techniku či šikovnosť, ale aj zábavu. V zahraničí ide o mimoriadne populárny šport, na Slovensko prichádza vďaka špeciálnej tour.

Najbližšou zastávkou 1vs1 Tour bude Trnava. Futbaloví priaznivci, ale aj rodiny s deťmi si môžu tento formát vyskúšať v rámci Prengo Cupu na štadióne Lokomotívy Trnava už v sobotu 25. júna 2022 v priebehu celého dňa.

„Garantujem vám, že 1vs1 futbal zabaví kohokoľvek. Vďaka tomu ho hrajú profesionáli na medzinárodných podujatiach, ale aj deti či futbaloví nadšenci. Skvelou príležitosťou pre Slovákov je práve 1vs1 Tour, ktorá cestuje po Slovensku a predstavuje tento atraktívny šport verejnosti,“ hovorí Marián Kvasňovský, organizátor 1vs1 Tour.

Celá akcia je dostupná pre kohokoľvek zadarmo a vychutnali si ju už návštevníci v Bratislave, Prešove, Nitre, Košiciach, Žiline aj Banskej Bystrici, ktorí si mohli vyskúšať aj najnovšie hry na herných konzolách.

Tento futbalový formát, ktorý je pre slovenských fanúšikov novinkou, má jednoduché pravidlá. Cieľom je streliť štyri góly alebo dať súperovi jeden gól medzi nohy, vtedy ide o tzv. KO a hráč vyhráva 4:0.

Trafíte sa štyrikrát alebo sa pokúsite nastreliť „jasle“? Vyskúšajte si, aké je to hrať na päťmetrovom ihrisku už v sobotu 25. júna (8.00 – 18.00) v Trnave v rámci Prengo Cupu na štadióne Lokomotívy Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2022 7:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.