reklama

Charita potrebuje pre ľudí bez domova 
minerálne vody a letné oblečenie

Letné horúčavy ohrozujú každoročne aj ľudí bez domova. Aj preto každoročne v tomto období zbierame potreby, ktoré im pomôžu zvládnuť horúce dni. Minerálne vody, opaľovacie krémy, ale aj pohodlné letné oblečenie a obuv môžu ľudia v týchto dňoch prinášať do Centra pomoci človeku v Trnave.

Z rozpálených ulíc mesta je najlepšie odísť domov a nájsť útočisko pred horúčavou. Nie všetci však majú takúto možnosť. Tým, ktorých domovom je ulica, poskytujeme prístrešie v Centre pomoci človeku v Trnave.

Ľudia tam v týchto dňoch môžu prinášať minerálne vody, opaľovacie krémy (aj otvorené), šiltovky a slnečné okuliare, tričká s krátkym rukávom a krátke nohavice pre mužov, vhodné do podmienok, v ktorých žijú ľudia bez domova.

„Ľudí prosíme, aby nám prinášali len letné oblečenie. Neprijímame elegantné oblečenie, ani obuv, pretože toto oblečenie nevyužijeme. Rovnako, prosím, momentálne nenoste oblečenie na jeseň a zimu. Naše skladové priestory sú obmedzené. Ďakujeme pekne za pochopenie,“ približuje Trnavská arcidiecézna charita.

Zbierka potrieb pre ľudí bez domova spája každoročne priateľov, kolegov a komunity. Spoločnými silami môžu nakúpiť minerálne vody, vyzbierať šiltovky, slnečné okuliare či opaľovacie krémy a pomôcť tak ľuďom v núdzi.

Spomínané veci je možné odovzdať v nízkoprahovom Centre pomoci človeku na Saleziánskej ulici 21 v Trnave.

Na odbere sa dá vopred dohodnúť na telefónnom čísle 0948 944 449.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2022 14:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.