reklama

Charita potrebuje pre ľudí bez domova 
minerálne vody a letné oblečenie

Letné horúčavy ohrozujú každoročne aj ľudí bez domova. Aj preto každoročne v tomto období zbierame potreby, ktoré im pomôžu zvládnuť horúce dni. Minerálne vody, opaľovacie krémy, ale aj pohodlné letné oblečenie a obuv môžu ľudia v týchto dňoch prinášať do Centra pomoci človeku v Trnave.

Z rozpálených ulíc mesta je najlepšie odísť domov a nájsť útočisko pred horúčavou. Nie všetci však majú takúto možnosť. Tým, ktorých domovom je ulica, poskytujeme prístrešie v Centre pomoci človeku v Trnave.

Ľudia tam v týchto dňoch môžu prinášať minerálne vody, opaľovacie krémy (aj otvorené), šiltovky a slnečné okuliare, tričká s krátkym rukávom a krátke nohavice pre mužov, vhodné do podmienok, v ktorých žijú ľudia bez domova.

„Ľudí prosíme, aby nám prinášali len letné oblečenie. Neprijímame elegantné oblečenie, ani obuv, pretože toto oblečenie nevyužijeme. Rovnako, prosím, momentálne nenoste oblečenie na jeseň a zimu. Naše skladové priestory sú obmedzené. Ďakujeme pekne za pochopenie,“ približuje Trnavská arcidiecézna charita.

Zbierka potrieb pre ľudí bez domova spája každoročne priateľov, kolegov a komunity. Spoločnými silami môžu nakúpiť minerálne vody, vyzbierať šiltovky, slnečné okuliare či opaľovacie krémy a pomôcť tak ľuďom v núdzi.

Spomínané veci je možné odovzdať v nízkoprahovom Centre pomoci človeku na Saleziánskej ulici 21 v Trnave.

Na odbere sa dá vopred dohodnúť na telefónnom čísle 0948 944 449.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2022 14:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.