reklama

Trnavčanky Ritterová a Sadloňová získali bronzovú medailu na MSR v plážovom volejbale do 18 rokov

Minulý týždeň sa v Žiline uskutočnil finálový turnaj mládežníckych Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v kategórii U18. Na turnaji sa zúčastnilo najlepších 16 dvojíc. Medzi najlepšie si vybojovali miesto aj Petra Ritterová a Karin Sadloňová, členky Volejbalového oddielu Hit Trnava a študentky Spojenej školy, Jána Bottu 31 Trnava – Strednej športovej školy Jozefa Herdu.

Účasť na záverečnom turnaji v Žiline si dievčatá zabezpečili výsledkami na kvalifikačných turnajoch v Bratislave na Draždiaku, v Žiline a dvomi štvrtými miestami v Skalici a Košiciach.

V Žiline vo finále v skupinovej časti obsadili Trnavčanky prvé miesto so stratou iba jedného setu a postúpili priamo do štvrťfinále turnaja. V ňom sa stretli s dvojicou Púryová, Prúžková z Bratislavy, ktorú zdolali 2:0. V semifinále narazili na neskoršie víťazky a reprezentantky Slovenska Majerníkovú s Dančovou z Nového Mesta nad Váhom, ktorým ako jediné vzali set, ale v rozhodujúcom sete neuspeli.


Víťazi MSR kategórie do 18 rokov

V boji o tretie miesto sa stretli s dvojicou Krausová, Bobáňová z Bratislavy. Po prehratom prvom sete sa dievčatá kaučované trénerom Rastislavom Filípkom skonsolidovali a priebeh zápasu otočili. V druhom sete prekvapili súperky kvalitnym servisom a stabilnými úspešnými útokmi a zvíťazili 21:18. V treťom sete pokračovali Trnavčanky vo výbornom výkone a od začiatku si vybudovali náskok. Viedli už 10:4, ale favoritky zápasu dotiahli na rozdiel 3 bodov. Následé výmeny si však postrážili a zvíťazili 15:11.

V postupne sa rozrastajúcej konkurencii mládežníckych plážových volejbalistiek sa presadili na piesku aj členky klubu Hit Trnava, ktoré majú vytvorené výborné tréningové podmienky v Centre plážových športov (CPŠ) v Trnave, ktoré je vybudované za trnavským aquparkom.

Volejbalový oddiel Hit Trnava sa mimo halovej sezóne dlhodobo venuje rozvoju zručností mládeže aj na piesku, ktorý je veľmi atraktívny a teší sa stále väčšej popularite aj v našom meste.

Po dobudovaní CPŠ Trnava a príslušenstva (spŕch, toaliet a šatní) sa tréningové i rekreačné možnosti v olympijskom športe zlepšili na toľko, že Hit Trnava plánuje založiť samostatný beach klub v Trnave. CPŠ je prístupné aj širokej verejnosti od mája do septembra.


Karin Sadloňová (vľavo) a Petra Ritterová

V trnavskom Centre plážových športov je možné vybudovať až 5 plážových volejbalových ihrísk, čo využijú najmenšie plážové volejbalistky a volejbalisti už v utorok 23. augusta 2022, kedy sa bude v Trnave konať kvalifikačný turnaj v plážovom volejbale v kategóriách U11, U12 a U14 v spolupráci so Slovenskou volejbalovou federáciou.

Petra Ritterová: „Počas leta sme spolu s Karin Sadloňovou absolvovali štyri kvalifikačné turnaje v plážovom volejbale. V priebehu všetkých štyroch turnajov, ktoré sa konali v Bratislave,Žiline,Košiciach a Skalici sme postupne dosahovali skvelé výsledky. Najlepšie sa nám podarilo umiestniť v Žiline, kde sme obsadili celkové 2. miesto. Vďaka týmto výkonom sme sa spoločne prebojovali na MSR. Poďakovanie patrí nášmu klubu, ktorým nám umožnil zúčastniť sa tohto ročnej plážovej ligy a naším trénerom Adriánovi Červenému a Rastislavovi Filípkovi za individuálnu prípravu.“

Výsledky ženy U18:

Semifinále: Majerníková/Dančová vs. Ritterová/Sadloňová 2:1 (12:21, 21:8, 15:5)

o 3. miesto: Ritterová/Sadloňová vs. Krausová/Bobáňová 2:1 (19:21, 18:21, 15:11)

Finále: Majerníková/Dančová vs. Schmidtová/Slávková 2:0 (21:14, 21:10)

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2022 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.