reklama

Trnavčanky Ritterová a Sadloňová získali bronzovú medailu na MSR v plážovom volejbale do 18 rokov

Minulý týždeň sa v Žiline uskutočnil finálový turnaj mládežníckych Majstrovstiev Slovenska v plážovom volejbale v kategórii U18. Na turnaji sa zúčastnilo najlepších 16 dvojíc. Medzi najlepšie si vybojovali miesto aj Petra Ritterová a Karin Sadloňová, členky Volejbalového oddielu Hit Trnava a študentky Spojenej školy, Jána Bottu 31 Trnava – Strednej športovej školy Jozefa Herdu.

Účasť na záverečnom turnaji v Žiline si dievčatá zabezpečili výsledkami na kvalifikačných turnajoch v Bratislave na Draždiaku, v Žiline a dvomi štvrtými miestami v Skalici a Košiciach.

V Žiline vo finále v skupinovej časti obsadili Trnavčanky prvé miesto so stratou iba jedného setu a postúpili priamo do štvrťfinále turnaja. V ňom sa stretli s dvojicou Púryová, Prúžková z Bratislavy, ktorú zdolali 2:0. V semifinále narazili na neskoršie víťazky a reprezentantky Slovenska Majerníkovú s Dančovou z Nového Mesta nad Váhom, ktorým ako jediné vzali set, ale v rozhodujúcom sete neuspeli.


Víťazi MSR kategórie do 18 rokov

V boji o tretie miesto sa stretli s dvojicou Krausová, Bobáňová z Bratislavy. Po prehratom prvom sete sa dievčatá kaučované trénerom Rastislavom Filípkom skonsolidovali a priebeh zápasu otočili. V druhom sete prekvapili súperky kvalitnym servisom a stabilnými úspešnými útokmi a zvíťazili 21:18. V treťom sete pokračovali Trnavčanky vo výbornom výkone a od začiatku si vybudovali náskok. Viedli už 10:4, ale favoritky zápasu dotiahli na rozdiel 3 bodov. Následé výmeny si však postrážili a zvíťazili 15:11.

V postupne sa rozrastajúcej konkurencii mládežníckych plážových volejbalistiek sa presadili na piesku aj členky klubu Hit Trnava, ktoré majú vytvorené výborné tréningové podmienky v Centre plážových športov (CPŠ) v Trnave, ktoré je vybudované za trnavským aquparkom.

Volejbalový oddiel Hit Trnava sa mimo halovej sezóne dlhodobo venuje rozvoju zručností mládeže aj na piesku, ktorý je veľmi atraktívny a teší sa stále väčšej popularite aj v našom meste.

Po dobudovaní CPŠ Trnava a príslušenstva (spŕch, toaliet a šatní) sa tréningové i rekreačné možnosti v olympijskom športe zlepšili na toľko, že Hit Trnava plánuje založiť samostatný beach klub v Trnave. CPŠ je prístupné aj širokej verejnosti od mája do septembra.


Karin Sadloňová (vľavo) a Petra Ritterová

V trnavskom Centre plážových športov je možné vybudovať až 5 plážových volejbalových ihrísk, čo využijú najmenšie plážové volejbalistky a volejbalisti už v utorok 23. augusta 2022, kedy sa bude v Trnave konať kvalifikačný turnaj v plážovom volejbale v kategóriách U11, U12 a U14 v spolupráci so Slovenskou volejbalovou federáciou.

Petra Ritterová: „Počas leta sme spolu s Karin Sadloňovou absolvovali štyri kvalifikačné turnaje v plážovom volejbale. V priebehu všetkých štyroch turnajov, ktoré sa konali v Bratislave,Žiline,Košiciach a Skalici sme postupne dosahovali skvelé výsledky. Najlepšie sa nám podarilo umiestniť v Žiline, kde sme obsadili celkové 2. miesto. Vďaka týmto výkonom sme sa spoločne prebojovali na MSR. Poďakovanie patrí nášmu klubu, ktorým nám umožnil zúčastniť sa tohto ročnej plážovej ligy a naším trénerom Adriánovi Červenému a Rastislavovi Filípkovi za individuálnu prípravu.“

Výsledky ženy U18:

Semifinále: Majerníková/Dančová vs. Ritterová/Sadloňová 2:1 (12:21, 21:8, 15:5)

o 3. miesto: Ritterová/Sadloňová vs. Krausová/Bobáňová 2:1 (19:21, 18:21, 15:11)

Finále: Majerníková/Dančová vs. Schmidtová/Slávková 2:0 (21:14, 21:10)

Ulož ako PDF
Napísal 19. augusta 2022 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.