reklama

Vyše stovka obyvateľov Šafárikovej ulice na Prednádraží vyjadrila v ankete svoje predstavy o obnove vnútrobloku

Mesto Trnava pripravuje revitalizáciu a obnovu vnútrobloku na Šafárikovej ulici na Prednádraží. Prostredníctvom dotazníka sa v rámci participatívneho plánovania mohli obyvatelia lokality zapojiť do prieskumu, výsledky ktorého samospráve napovedia viac o tom, aké predstavy o modernizácii vnútrobloku majú samotní rezidenti.

Ako zverejnila trnavská radnica, do prieskumu sa na tzv. „Šafku“ zapojilo 102 obyvateľov.

Želajú si v tejto lokalite vytvorenie príjemného vnútrobloku s množstvom zelene, detským ihriskom a aktivitami pre dospelých a tiež dostupným parkovaním pre rezidentov. Radi by tiež zachovali domácky charakter lokality, ktorá by mala primárne slúžiť lokálnym obyvateľom.

Miestni si cenia aj kopec na sánkovanie, ktorý spomenula vo svojej odpovedi vyše polovica respondentov.

FOTO: Veronika Majtánová / Mesto Trnava

„Žiadaná je tiež trávnatá plocha, ktorú by obyvatelia radi nechali otvorenú na rôzne aktivity – od dojazdovej dráhy na sánkovanie z kopca – až po hranie futbalu a piknikovanie,“ uviedla Natália Nováková z referátu participácie.

Obyvateľom Šafárikovej sa nepáči aktuálny stav zelene v priestore, jej množstvo, rozmiestnenie a údržba. Chceli by mať vo vnútrobloku viac stromov a všeobecne by si želali kvalitnejšiu a častejšiu údržbu zelene.

„Ľudia by chceli využitie tieniacej a ochladzujúcej funkcie zelene, ktoré im tiež vo vnútrobloku chýba. Okrem jednotlivých prvkov ihriska by si tiež obyvatelia želali voľnú plochu na hranie, napríklad loptových hier,“ konštatuje trnavská radnica.

Najmä starší rezidenti vyjadrili obavy, aby pod ich oknami nevznikol priestor s vysokou návštevnosťou aj z iných častí mesta, pretože by mohli prísť o pokoj, ktorý je pre nich dôležitý.

Ak dodala Natália Nováková, ďalším krokom bude vypracovanie ideovej architektonickej štúdie vnútrobloku na základe zistení z prieskumu.

Ulož ako PDF
Napísal 5. októbra 2022 10:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.