reklama

Mesto vybralo zhotoviteľa revitalizácie štyroch dvorov na Hospodárskej ulici. Stavebné práce majú začať ešte túto jeseň

Mesto Trnava podpísalo zmluvu so zhotoviteľom revitalizácie a komplexnej obnovy štyroch vnútroblokových priestranstiev na Hospodárskej ulici, ktoré sú situované medzi ulicami Študentská a Andreja Sládkoviča. Stavebné práce majú začať ešte v tomto roku.

Trnavská samospráva nedávno zrevitalizovala štyri z celkovo ôsmich plánovaných medziblokových dvorov na Hospodárskej ulici medzi Kollárovou a ulicou Andreja Sládkoviča.

Koncom septembra 2022 podpísalo mesto zmluvu so zhotoviteľom stavebných prác zostávajúcich vnútroblokov. Tie sa nachádzajú medzi ulicami Študentská a Andreja Sládkoviča.


Územie vnútroblokov je ohraničené ulicami Študentská (vľavo) a Andreja Sládkoviča. Pre zväčšenie kliknite na obrázok

ZDROJ: Mesto Trnava

Víťazom verejnej súťaže sa stala spomedzi troch uchádzačov žilinská firma INGDOP, celková hodnota zákazky je 839-tisíc eur s DPH. Investičnú akciu zaplatí mesto z vlastných rozpočtových zdrojov.

Stavebné práce na minimálne dvoch dvoroch sa začnú ešte v tomto roku. Lehota výstavby všetkých štyroch dvorov je celkom 12 mesiacov, pre každý dvor tri mesiace.

Cieľom rekonštrukcie je sfunkčnenie priestoru s dôrazom na výmenu povrchov komunikácií a parkovísk, modernizáciu prvkov drobnej architektúry, doplnenie herných a športových prvkov, obnovu zelene a osvetlenia. Úprava dvorov má priniesť plnohodnotné užívanie verejného priestoru dvorov pre obyvateľov všetkých vekových kategórií.

„Priestor bude reflektovať súčasné požiadavky adaptácie mesta na zmeny klímy – požiadavky na manažment dažďovej vody, prírode blízke riešenia a prírode blízku starostlivosť o vegetáciu,“ priblížila mestská samospráva.


Vizualizácia: Dvor č. 1 (od Študentskej ulice)


Dvor č. 2


Dvor č. 3


Dvor č. 4

ZDROJ: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2022 10:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.