reklama

Mesto spustilo projekt Žltý bajk, 150 bicyklov budú využívať stredoškoláci

Cyklomobilitu v Trnave významne podporí ďalší projekt, tentoraz zameraný špeciálne na stredoškolákov. Mestská samospráva pre nich pripravila stopäťdesiat mestských bicyklov s charakteristickými žltými prvkami, ktoré dali projektu aj meno.

Žltý bajk je spôsob, ako môžu študenti stredných škôl získať praktický, štýlový a cenovo dostupný dopravný prostriedok. Spolu s ním dostanú kvalitný bezpečnostný zámok, aby sa oň nemuseli obávať. Na tento školský rok si môžu takýto bicykel prenajať od mesta za symbolickú sumu 20 eur.

V prípade záujmu sa stačí zaregistrovať cez registračný formulár na webstránke bajkujvmeste.trnava.sk. Budúci nájomcovia dostanú zmluvu, za študentov mladších než 18 rokov ju podpíšu ich zákonní zástupcovia.

FOTO: Mesto Trnava

Po absolvovaní krátkeho vzdelávacieho kurzu zameraného predovšetkým na bezpečnosť a správanie v rôznych situáciách v cestnej premávke dostanú svoj Žltý bajk do prenájmu.

Používať ho môžu nielen na cestu do školy, ale kdekoľvek a kedykoľvek podľa potreby. Ako keby mali vlastný bicykel, len oveľa lacnejšie a bez starostí. Mesto Trnava sa postará aj o prípadné závažnejšie opravy.

„Pilotnú fázu projektu sme odštartovali na trnavských stredných školách. Záujem je veľký a teší nás, že nielen medzi študentami, ale aj pedagógmi. Keď sa projekt osvedčí, radi by sme s podobnou ponukou oslovili aj širšiu verejnosť,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Žltý bajk dopĺňa rodinu cykloprojektov v meste. Spolu s elektrobicyklami Trnavského bikesharingu, cargo elektrobicyklami v rámci projektu Trnavská rodina na kolesách, špeciálnej rikši pre seniorov pod hlavičkou Na bicykli v každom veku je ďalším zo spôsobov, ako trnavská samospráva podporuje rozvoj nemotorovej dopravy v meste a sprístupňuje alternatívnu prepravu pre čo najväčší okruh ľudí.

Aktivity tohto druhu idú ruka v ruke s budovaním infraštruktúry vrátane celomestskej siete cyklotrás.

Ulož ako PDF
Napísal 21. októbra 2022 8:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.