reklama

Cez víkend môžete nazrieť do tajomného trnavského podzemia alebo zažiť noc v divadle

Séria bezplatných prehliadok Nepoznané miesta Regiónu Trnava pokračuje v sobotu 19. novembra 2022, kedy sa s menšími zmenami zopakuje prehliadka Podzemné mesto Trnava. Spolu so sprievodcom sa tentokrát návštevníci pozrú napríklad do pivníc pod Spolkom sv. Vojtecha alebo pod mestskou radnicou.

Pre veľký záujem, ktorý obyvatelia z Trnavy a okolitého regiónu prejavili na jar, sa bude prehliadka Podzemné mesto Trnava opakovať túto sobotu. Tvorí súčasť série bezplatných prehliadok Nepoznané miesta, ktoré predstavujú neprístupné alebo zabudnuté miesta v Regióne Trnava.

„Jesenná prehliadka bude opäť venovaná podzemným priestorom a pivniciam pod Trnavou. Po úspechu tej prvej v apríli, kedy sa nám prihlásilo veľa záujemcov, ju teraz v novembri zopakujeme,“ pribblížil Alexander Prostinák, zastupujúci riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu Trnava Tourism.

FOTO: Viera Tranžíková

Účastníci bezplatnej prehliadky nazrú do bežne verejnosti neprístupných priestorov pod Wetzlerovým domom, západným krídlom radnice, Spolkom sv. Vojtecha na Divadelnej ulici a pod meštianskym domom na Radlinského ulici.

Prehliadka je bezplatná, no miesto na nej je potrebné si vopred rezervovať. „Začína sa o 10.00 h. a bude trvať približne dve hodiny. Sprievodca skupinu vyzdvihne pri mestskej veži v Trnave,“ dodal Alexander Prostinák.

Záujemcovia o prehliadku sa môžu prihlásiť na stránke Regiónu Trnava www.regiontrnava.sk/produkt/nepoznane-miesta.


Na archívnej snímke jedna z najstarších sprístupnených pivníc Spolku sv. Vojtecha

Rovnako v sobotu 19. novembra sa koná aj celoeurópske podujatie Noc divadiel, ktoré prezentuje divadlo tvorivým spôsobom v netradičnom časovom rozpätí. V Trnave sa do 13. ročníka zapája Divadlo Jána Palárika.

„Noc v Divadle Jána Palárika v Trnave sa tento rok ponesie v zamení detektívky. V sobotu sa podujatie začne o 16.00 h. detskými prehliadkami s tvorivými dielňami, ďalej bude pokračovať interaktívnou detektívnou hrou od 20.00 h. a vyvrcholí swingovou tančiarňou v štýle Veľkého Gatsbyho v Zrkadlovej sále, ktorá bude od 21.00 h. do neskorých nočných hodín. Pre dobrodruhov je pripravená aj prespávačka s raňajkami,“ povedala Katarína Čučková, marketingová riaditeľka Divadla Jána Palárika v Trnave.

Koncept tohto podujatia sa v Divadle Jána Palárika rok od roka mení. Tentokrát sa organizátor zameral na interaktívny program, počas ktorého je každý návštevník vtiahnutý do deja a stáva sa súčasťou divadla.

Zažiť na vlastnej koži, aké je to stáť na divadelných doskách, môžu účastníci podujatia nielen vďaka interaktívnej detektívnej hre, ale aj možnosti vyskúšať si garderóbu z divadelných šatníkov, aby si naplno užili atmosféru swingovej párty v Zrkadlovej sále.

Rezervácia miest na Noc divadiel a viac informácií je k dispozícii na stránke Divadla Jána Palárika Detektívna Noc divadiel 2022 | Divadlo Jána Palárika v Trnave (djp.sk).

Ulož ako PDF
Napísal 15. novembra 2022 18:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.