reklama

V trnavskom amfiteátri môžete zažiť Verdiho nesmrteľný príbeh Panny Orleánskej

Nesmrteľný príbeh Panny Orleánskej o láske, viere a odhodlaní v spojení s hudbou jedného z najobľúbenejších hudobných skladateľov v histórii Giuseppe Verdiho pod hviezdnatým baldachýnom letnej nočnej oblohy – to je nevšedný umelecký zážitok, ktorý Trnavčanom aj návštevníkom mesta ponúka 6., 9. a 12. augusta o 20.30 h v mestskom amfiteátri prvý ročník operného festivalu Viva Verdi Opera Open Air 2014.

Siedma opera Giuseppe Verdiho Giovanna D’Arco mala premiéru v roku 1845 v milánskej La Scale. Partitúra prešla mnohými cenzúrami a úpravami a pôvodnú verziu s originálnou hudbou a textami sa podarilo obnoviť až v roku 2006 Albertovi Rizzutimu na základe Verdiho rukopisu a poznámok.

Príbeh v kombinácii s geniálnou Verdiho hudbou zaujíma ľudí už desaťročia.

verdi

Režisérom aktuálneho naštudovania je pedagóg, dramatický autor, operný aj činoherný režisér Michal Babiak, ktorého už mali možnosť spoznať Trnavčania aj prostredníctvom viacerých projektov realizovaných v Divadle Jána Palárika.

Počas svojej profesionálnej kariéry sa už podpísal pod réžiu najväčších klasických operných diel ako napríklad Pucciniho Bohémy, Verdiho Nabucca a spolupracoval aj so zahraničnými opernými spevákmi zvučných mien ako Sara Galli, Stefano Secco, Riccardo Zanelletto, atď.

Pod taktovkou jedného z najlepších slovenských operných dirigentov Mariána Vacha sa predstavia v Trnave sólisti z rôznych kútov sveta v sprievode festivalového orchestra a zboru z Banskej Bystrice.

Hlavnú postavu stvárni mladá talianska sopranistka Clara Polito. Spev študovala v Siene, Ríme aj Salzburgu. Napriek svojmu mladému veku má dnes bohatý operný repertoár. Stvárnila hlavné postavy opier ako Lucia di Lammeroor, La Traviata, Luisa Miller, Semiramide, Anna Bolena, Lucrezia Borgia, Roberto Devereux, Norma, Il Pirata, Idomeneo či Don Giovanni.

Postavu Giacoma naštudoval taliansky barytonista Sergio Bologna, víťaz mnohých medzinárodných súťaží, ktorý hosťuje takmer na všetkých talianskych operných scénach. Publiku sa prvýkrát predstavil pred dvomi desaťročiami ako Figaro v Rossiniho opere Barbier zo Sevilly.

Tenor v postave Carla VII. bude patriť Evanovi Bowersovi, rodákovi z amerického New Yorku. Tento uznávaný spevák odštartoval kariéru v Nemecku. Počas svojej kariéry spieval s mnohými prominentnými orchestrami, vrátane Wiener Philharmoniker, the BBC Orchestra London, Israeli Philharmonic, Royal Philharmonic London či Royal Liverpool Philharmonic.

Na javisku nebudú chýbať ani dvaja slovenskí sólisti, talentovaní mladí speváci Ondrej Mráz a Martin Gyimesi.

Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal.

(Tlačová správa mesta Trnava)

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2014 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kultúra, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.