reklama

Dopravno – bezpečnostná akcia Sito odhalila v kraji vyše 400 previnilcov, najčastejšie za prekročenie rýchlosti

V rámci celoštátnej dopravno – bezpečnostnej akcie Sito sa uskutočnili kontroly aj na cestách v Trnavskom kraji. Akcia potrvá do konca novembra. Policajné hliadky sa zameriavajú najmä na dodržiavanie zákazu požívania alkoholu u vodičov motorových ale aj nemotorových vozidiel, s cieľom znížiť počet dopravných nehôd.

Ako informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Zlatica Antalová, za uplynulý týždeň policajti zistili 420 previnilcov.

Z toho 390 vodičov a troch chodcov vyriešili udelením pokuty, 19 osôb vyriešili napomenutím, osem ľudí budú riešiť v ďalšom konaní, šesť osôb sa dopustilo trestného činu a ôsmim vodičom zadržali vodičské oprávnenie.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Alkohol za volantom odhalili kontroly u siedmich vodičov, z nich štyria mali viac ako jedno promile. Nafúkali aj štyri osoby na bicykloch,“ uviedla Antalová.

Najčastejším prehreškom bolo prekorčenie povolenej rýchlosti v 170 prípadoch, 76-krát odhalili hliadky nepripútaných cestujúcich alebo vodičov, 17 vodičov počas jazdy telefonovalo, dvadsať kontrolovaných áut bolo v zlom technickom stave a 107 vodičov porušilo povinnosti vodiča a iné predpisy v doprave.

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2022 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.