reklama

Pozvánka na Nádvorie: Otvárajú prvú Vianočnú uličku aj Bielu noc

V predvianočnom čase sa Nádvorie rozhodlo zútulniť svoje zákutia malými piatkovými trhmi a svetelnými inštalácii, ktoré pripravilo v spolupráci s festivalom súčasného umenia Biela noc. Nezmeškajte ich veľké otvorenie už tento piatok 2. decembra 2022.

Maškrty aj pekné darčeky na trhu

Každý piatok sa medzi 16.00 a 21.00 h rozsvieti Vianočná ulička na Nádvorí. Nájdete ju v uličke vedľa kaviarne Thalmeiner. Na nej si užijete príjemnú pokojnú predvianočnú atmosféru.

Na komorne ladených trhoch nájdete vždy iný výber tých najlepších výrobcov a predajcov z Trnavy a blízkeho okolia. Pochutnať si môžete na chutnom občerstvení, alebo si môžete kúpiť dobroty na štedrovečerný stôl či pekné darčeky pre blízkych.

Na prvom decembrovom trhu v uličke nájdete napríklad výborný domáci Med od včelára, hriešne dobré zákusky od Dezertology, krásne kvety od kvetinárky Záhumenka či ekologicky zodpovedné módne doplnky a šaty od značky Marna.

Oplatí sa taktiež ochutnať vychýrený punč z kaviarne Thalmeiner, slané a sladké pečivo z pekárne Chlieb Náš a slané chuťovky z bistra Akadémia.


The Moon (autor BN Label), Biela noc 2022 Košice

FOTO: Tibor Czitó

Nezmeškajte slávnostné rozsvietenie Bielej noci

Biela noc je najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku. Jej rôzne verzie sa konajú v desiatkach miest na celom svete.

Počas jednej noci sa vďaka festivalu súčasné umenie priblíži k ľuďom priamo do ulíc. Na Slovensku mala Biela noc premiéru v Košiciach a po piatich úspešných ročníkoch sa rozšírila do hlavného mesta.

„Teším sa, že tento rok sa Nádvorie spojilo s Bielou nocou, aby sme do Trnavy spoločne priniesli kúsok z nezameniteľného čara tohto festivalu,“ hovorí riaditeľ Nádvoria Dušan Vančo.

Keď sa teda nabažíte atmosféry nádvoráckej Vianočnej uličky, príďte si vychutnať aj slávnostné rozsvietenie umeleckých diel. To sa koná taktiež v piatok 2. decembra, no o 17.00 h.

Pozvanie na vernisáž prijali vystavujúci umelci aj umelecká riaditeľka Bielej noci, Zuzana Pacáková.

A aké umelecké inštalácie teda na Nádvorí nájdete? Počas prvého decembrového víkendu mu bude dominovať impozantný desaťmetrový mesiac – The Moon. Kráľ nočnej oblohy zostúpi a svojou pokojnou prítomnosťou pripomenie mágiu rozprávok a smelých detských snov.

Počas celého decembra si budete môcť vo výkladoch Nádvoria pozrieť aj diela zo série Ikony od Doroty Sadovskej. V nich sa venuje večným témam Adama a Evy, dobra, zla a pokušenia v biblickom raji. Tie prepája s lákadlami dnešných dní, ktoré prichádzajú cez všadeprítomnú reklamu a zvádzajú nás k zbytočnému materializmu.

Nádvorie je krásny a architektonicky oceňovaný verejný priestor v historickom centre Trnavy. Prepája Štefánikovu ulicu s Trojičným námestím. Vďaka vynikajúcemu bistru, nápaditému dizajnovému obchodu, kultúrnemu centru a menším firmám najmä z kreatívneho priemyslu na jednom mieste spája to najlepšie z kulinárskeho, kultúrneho a dizajnového života Trnavy.

(ts)


Dorota Sadovska: Adam a Eva, Biela Noc Bratislava 2022

FOTO: Martina Mlčúchová

Ulož ako PDF
Napísal 1. decembra 2022 14:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.