reklama

V Dolnej Krupej úmyselne podpálili bývalé pohostinstvo

V Dolnej Krupej zasahovali v sobotu 18. februára 2023 predpoludním profesionálni aj dobrovoľní hasiči pri požiari objektu bývalého pohostinstva.

Ako uviedla hovorkyňa KR HaZZ v Trnave Lena Košťálová, požiar vznikol úmyselným zapáleným neznámou osobou.

„V čase príjazdu hasičov z Trnavy sa už na mieste udalosti nachádzala hasičská jednotka obce Dolná Krupá. Plamene zachvátili interiér a väčšiu časť vonkajšieho dreveného obkladu objektu. Likvidačné práce boli zahájené dvomi C – prúdmi z techniky dobrovoľných hasičov. Starosta obce informoval veliteľa zásahu, že budova je odpojená od zdroja elektrickej energie. Profesionálni hasiči postupne nasadili ďalšie dva D – prúdy. Jeden bol nasadený na zabránenie šírenia požiaru na susediaci hangár z plechovej konštrukcie,“ priblížila.

Druhý prúd smeroval na horiaci interiér budovy. Počas hasiacich prác bol objekt i hangár kontrolovaný termovíznou kamerou. Likvidačné práce prebiehali za súčasného rozoberania medzistropu budovy a jej vonkajšieho dreveného obkladu pomocou trhacích hákov a sekier. Na miesto udalosti bol zabezpečený pracovný stroj, ktorý poslúžil na rozoberanie zhorenej konštrukcie budovy.

„Rozobraté časti vynášali mimo areál bývalého pohostinstva. Na mieste udalosti zasahovalo sedem príslušníkov s dvomi kusmi hasičskej techniky a členovia hasičských jednotiek obcí Dolná Krupá a Jaslovské Bohunice. Škoda, ktorá požiarom vznikla, bola vyčíslená na hodnotu 50 000 eur,“ doplnila Lena Košťálová.

FOTO: KR HaZZ Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 20. februára 2023 11:05. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.