reklama

Na Družbe budú vyznačovať rozšírenie rezidentskej zóny R6

Na Ulici Vladimíra Clementisa, ktorá je súčasťou Rezidentskej zóny s názvom R6 na sídlisku Družba, sa uskutoční obnova vodorovného dopravného značenia. Tento krok je podmienkou na pripravované spustenie regulovaného parkovania v zóne.

Ako informovalo Mesto Trnava, nové značenie plánujú vykonať v prípade priaznivého počasia v dvoch fázach.

Prvá od štvrtka 2. do piatka 3. marca 2023 na parkoviskách pred bytovými domami V. Clementisa 1 až 13 a 72 až 83, čo je úsek od kruhovej križovatky so Spartakovskou po križovatku s Ulicou Juraja Slottu.

Druhá fáza je naplánovaná od pondelka 6. do utorka 7. marca 2023 na parkoviskách pred bytovými domami V. Clementisa 18 až 24 a 52 až 69, čo je úsek od kruhovej križovatky s J. Slottu po kruhovú križovatku so Starohájskou.

Mesto prosí obyvateľov, aby rešpektovali prenosné dopravné značenie a v čase zákazu neparkovali na príslušných parkoviskách.


Parkovanie na Clementisovej ulici

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Rezidentská zóna s názvom R6 na sídlisku Družba, ktorá pôvodne zahŕňala Ulicu Vladimíra Clementisa, sa rozšírila o ulice Juraja Slottu a Teodora Tekela. Zároveň na nich vzniknú nové parkovacie plochy Zóny B.

Tak ako v ostatných rezidentských zónach sú aj obyvatelia, ktorí majú v R6 trvalý pobyt, zvýhodnení (platí to aj pre tých s prechodným pobytom R6 a trvalým pobytom inde v Trnave). Za parkovaciu kartu Rezident zóny R6 na prvé auto v domácnosti zaplatia iba symbolické jedno euro na rok, na druhé vozidlo 99 eur (mimotrnavských vodičov stojí ročná parkovacia karta zóny 400 eur).

Mapu zóny R6 nájdete TU.

Ulož ako PDF
Napísal 1. marca 2023 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.