reklama

Projekt Biznis Point odštartoval stretnutie ľudí z HR a oblasti firemného vzdelávania

Na Nádvorí v priestoroch Malého Berlína sa uskutočnilo prvé podujatie určené pre všetkých zástupcov firiem pôsobiacich v trnavskom regióne, ktorých cieľom je prepájanie HR pracovníkov či manažérov vzdelávania z firemného prostredia. Podujatie predstavilo novovzniknutý projekt Biznis Point v spolupráci s projektom Učiaca sa Trnava a Janou Pozdechovou, ktorá spolupracuje so vzdelávacím centrom Mysliteľňa – rozvoj pre Váš biznis.

Podujatie otvorila Eva Nemčovská, viceprimátorka mesta Trnava, ktorá vyjadrila podporu novému projektu Biznis Point a napojila ho na vznik Trnavy, ako jediného učiaceho sa mesta na Slovensku. Po otvorení dostali účastníci a účastníčky priestor na zoznámenie sa, ale aj predstavenie úspešných vzdelávacích aktivít a pomenovanie najväčších výziev, s ktorými sa firmy v oblasti vzdelávania stretávajú.

„Vzájomná podporujúca atmosféra, množstvo podnetných informácií z diania a života firiem, ale aj vôľa rozvíjať sa a posúvať veci vpred. Včerajšie stretnutie iba potvrdilo, že to má zmysel,“ uviedla Jana Pozdechová, ako jedna z organizátoriek projektu Biznis Point. Primárnym cieľom networkingu a ďalších aktivít, ktoré projekt pripravuje, je poskytnúť priestor na nadväzovanie spolupráce HR pracovníkov v trnavskom regióne, a to aj v dlhšom časovom horizonte.


Prvé stretnutie sa uskutočnilo 28. februára 2023

FOTO: Učiaca sa Trnava

Výsledkom prvého stretnutia, je zadefinovanie štyroch oblastí: rozvoj a vzdelávanie, leadership, zamestnanci a sebarozvoj.

„Som veľmi rada, že sa nám podarilo vytvoriť priestor na zadefinovanie si kľúčových tém v jednotlivých oblastiach vzdelávania na ďalšie obdobie a prispieť tak k zodpovedným firemným rozhodnutiam,“ poznamenala Adela Kasalová, ako ďalšia organizátorka projektu.

Jednotlivým oblastiam sa budú účastníci a účastníčky venovať na najbližšom stretnutí, ktoré sa uskutoční dňa 16. mája 2023. Bližšie informácie vrátane registračného formulára organizátori upresnia v najbližších týždňoch. Vítaní sú aj ďalší zástupcovia a zástupkyne firiem, ktorí by sa radi zúčastnili otvorenej diskusie a prispeli, tak k potrebným riešeniam v personálnom vzdelávaní.

Projekt Učiaca sa Trnava už od roku 2020 podporuje celoživotné učenie (sa) v regióne a prepája jednotlivých aktérov v oblasti vzdelávania, pričom v spolupráci s Mestom Trnava stojí aj za členstvom do medzinárodnej siete učiacich sa miest UNESCO.

Jeho činnosť spočíva predovšetkým v organizovaní rôznych podujatí popularizujúcich vzdelávanie a nových edukačných príležitostí. Jana Pozdechová spolupracuje so vzdelávacím centrom Mysliteľňa – rozvoj pre Váš biznis, ktoré s projektom nadviazalo partnerstvo, pričom ich tím tvoria konzultanti, lektori, kouči a ostatní odborníci z oblasti riadenia ľudských zdrojov pomáhajúci rôznym trnavským spoločnostiam na rozvoji zamestnancov.

Ich dlhodobé transformačné programy sa snažia o zmenu spôsobu vnímania vzdelávania, dosahovania výsledkov a pracovných úspechov. Viac o projekte Učiaca sa Trnava, centre Mysliteľňa a vzniknutom projektom Biznis Point, sa dozviete na webových portáloch www.uciacasatrnava.sk a www.myslitelna.sk.

(nch)

Ulož ako PDF
Napísal 4. marca 2023 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.