reklama

Výstavba novej mestskej štvrte Cukrovar ide podľa plánu, spustili predaj bytov druhej etapy za uvádzacie ceny

Nová mestská štvrť Cukrovar v tesnom dotyku historického centra Trnavy hlási novinky. Po spustení výstavby prvej etapy v druhej polovici roka 2022 začne onedlho investor so stavebnými prácami v rámci druhej etapy.

Podľa slov realitného konzultanta Michala Žitníka zo spoločnosti Neoreal, ktorá zabezpečuje predaj bytov v projekte Cukrovar, vo februári 2023 spustili predaj bytov v rámci druhej etapy s uvádzacími cenami, ktoré platia do konca marca 2023.

“Byty majú veľmi atraktívnu polohu bližšie k centru – a navyše sú situované v dotyku parku Pri Kalvárii,” poznamenal.


Pohľad na priebeh výstavby na prelome februára a marca 2023

ZDROJ: Cukrovar.sk / Neoreal

V druhej etape výstavby vznikne v areáli bývalého Cukrovaru 61 bytov v dvoch bytových domoch. Všetky byty majú balkón, loggiu alebo terasu, v ponuke sa nachádzajú aj atraktívne byty s vyvýšenou predzáhradkou.

Bytové domy majú maximálne štyri podlažia, v každom je výťah a podzemná garáž, kde bude parkovať drvivá väčšina áut.

Súčasťou každej z jednotlivých etáp sú aj komerčné priestory pre ešte lepšie možnosti obchodov a služieb pre obyvateľov štvrte, samozrejmosťou je bohatá výsadba zelene.


Vizualizácia: Cukrovar.sk

Aktuálne prebiehajúca prvá etapa zahŕňa štyri bytové domy so 119 bytmi. “Z nich je predaných už 60% bytov, pričom do kolaudácie ostáva ešte vyše roka,” informoval Michal Žitník.

Vo štvri Cukrovar vzniknú veľmi energeticky úsporné byty v najúspornejšej energetickej triede A0, vykurované parovodom, s fotovoltickými panelmi.

Podľa Žitníka je v súčasnosti najväčší záujem klientov o väčšie byty – teda  2,5 izbové, 3 a 4 izbové.

Vizualizácia: Cukrovar.sk

Nová mestská štvrť blízko centra

Moderná obytná štvrť má priniesť Trnave a obyvateľom mesta kvalitnú architektúru citlivo komunikujúcu so srdcom mesta. 

„V prvých troch etapách bude vybudovaných približne 540 bytových jednotiek a 671 parkovacích státí, z nich vyše 95% bude umiestnených v podzemných podlažiach bytových domov. Tento spôsob statickej dopravy prinesie budúcim obyvateľom pokojnú obytnú zónu a komfortné využívanie vnútroblokov,“ priblížila spoločnosť United Industries, ktorá je vlastníkom Cukrovaru. 

Projekt zóny bývalého Cukrovaru počíta aj s budovaním detských a športových ihrísk, ako aj rozsiahlych zelených plôch v podobe ovocného sadu, piknikovej lúky či ekoparku.

Hlavnou ideou investora, architektov a celého projekčného tímu je však zachovanie génia loci tejto lokality. Tá je unikátna nielen svojím industriálnym dedičstvom, ale aj svojou rozlohou a polohou, ktorá nemá v slovenských krajských mestách vzhľadom na blízkosť k centru obdoby.

Viac inforámcií o celom projekte, ako aj o uvádzacích cenách v rámci II. Etapy nájdete na stránke https://cukrovar.sk/ponuka-bytov/ii-etapa/.


Vizualizácia 1. a 2. etapy výstavby

Vizualizácia: Cukrovar.sk

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2023 13:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.