reklama

Projekt Večer talentov je späť. Vytvára priestor pre začínajúcich a neprofesionálnych umelcov

Večer talentov je zameraný na začínajúcich a neprofesionálnych umelcov a umelkyne z Trnavy a okolia, ktorý im vytvára priestor prezentovať svoju tvorbu, stretnúť sa s milovníkmi umenia, navzájom sa inšpirovať a nadviazať spoluprácu. Niektorým ponúka prvú skúsenosť s vystupovaním, iným dáva príležitosť odkryť svoje talenty, aj keď ich rozvíjajú popri inej profesii.

Slogan občianskeho združenia Lifestarter, ktorý projekt zastrešuje, je “pomáhame ľuďom rásť”. Túto víziu napĺňa nielen vzdelávacími aktivitami, ale aj umeleckými. Raz ročne preto organizuje jednodňový multižánrový festival, ktorý dáva možnosť hudobníkom, spevákom, literátom i výtvarníkom vystúpiť na pódiu a krátkym predstavením osloviť publikum.

Podujatie prebieha v industriálnom prostredí komunitného priestoru – Cukrovar point, ktorý revitalizovali dobrovoľníci v areáli bývalého trnavského cukrovaru.

Na webovej stránke www.vecertalentov.online sa súčasne zostavuje databáza umelcov, na ktorú môžu umiestniť svoje portfólia.

Nakoľko sa tento projekt rozrastá, tvorcovia sa rozhodli do ďalšieho ročníka pustiť s novou ucelenou vizuálnou identitou, ktorá vystihuje hodnoty projektu. Jej základným prvkom je motív žiariacej hviezdy. Identita tak odkazuje na samotný názov podujatia, večer, počas ktorého sa na oblohe postupne objavujú hviezdy, no symbolizuje taktiež vychádzajúce, doteraz nepoznané talenty, ktoré majú možnosť zviditeľniť sa práve na tejto platforme.

Tvar záblesku okrem toho reprezentuje svetlá reflektorov, upriamenie pozornosti na talenty, túžbu po spájaní menej známych a neprofesionálnych umelcov a ich ukázaní verejnosti. Tento symbol je zdôraznený aj v samotnom logu, kde prepojené písmená r a l spolu s hviezdou znázorňujú svojim tvarom práve reflektor.

Najbližšie podujatie sa uskutoční už vo štvrtok 30. marca 2023 o 19tej hodine v kaviarni Leháro na Františkánskej v Trnave. Pôjde o tzv. “Bernolákovu čítačku”, ktorá vychádza z platformy Učení Towarišťe Antona Bernoláka.

Ide o projekt odkrývajúci stratenú identitu Slovákov ukrytú v Bernolákovskom jazyku. Svoju tvorbu prídu čítať traja významní poeti. Na konci programu sa budú recitovať básne Jána Hollého písané v Bernolákovčine. Vstupné bude, ako na všetky podujatia Večera talentov, bezplatné a to aj vďaka partnerskej spolupráci s kaviarňou Leháro a podpore Európskeho zboru solidarity.

Organizátori ďalej pripravujú v spolupráci s priestorom súčasnej kultúry Nádvorie a kultúrnym centrom Malý Berlín v mesiaci máj výstavu začínajúcich a neprofesionálnych výtvarníkov a už tradičný Večer talentov, ktorý by sa mal uskutočniť v jeseni tohto roku.

(ak)

Ulož ako PDF
Napísal 18. marca 2023 17:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.