reklama

Radnica ocenila dvanásť učiteliek z trnavských materských a základných škôl za ich dlhoročnú prácu v školstve

Dvanásť učiteliek trnavských materských a základných škôl si za ich dlhoročnú prácu v školstve prevzalo v utorok 28. marca 2023 na radnici z rúk primátora Trnavy Petra Bročku a zástupkyne primátora Evy Nemčovskej Plaketu Jána Amosa Komenského.

„Ich prínos do života žiakov a študentov je neoceniteľný. Žiaľ, napriek tomu sú učitelia na Slovensku nedocenení, ich platy o polovicu zaostávajú za priemerom platov vysokoškolsky vzdelaných ľudí a záujem o prácu v školstve klesá… Pre učiteľov, ktorí napriek nevýhodám berú svoje zamestnanie ako povolanie, je však dôležité aj morálne zadosťučinenie. Mesto Trnava preto tradične udeľuje pri príležitosti Dňa učiteľov ocenenia tým najlepším učiteľkám a učiteľom zo škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti,“ priblížila trnavská radnica.

Plaketu Jána Amosa Komenského si tento rok za obetavú a dlhoročnú prácu v školstve, inovatívny prístup, využívanie aktivizujúcich metód vo vyučovacom procese a dosahovanie vynikajúcich pracovných výsledkov prevzalo dvanásť pedagogičiek.

Ocenenie získali Jarmila Velická zo ZŠ s MŠ A. Kubinu, Elena Repíková zo ZŠ s MŠ na Atómovej, Mária Šišková zo ZŠ s MŠ Jána Bottu, Gabriela Belanská zo ZŠ s MŠ na Gorkého, Zuzana Beníčková zo ZŠ s MŠ Kornela Mahra, Jana Kvasnicová zo ZŠ s MŠ na Spartakovskej, Beáta Balgavá zo ZUŠ na Mozartovej, Edita Planková zo ZUŠ M. Sch. Trnavského, Emília Bučková z MŠ na Hodžovej, Soňa Barteková z MŠ T. Tekela, Denisa Móriová z MŠ na Vajanského a Gabriela Obalová z MŠ V jame.

Galéria zo slávnostného odovzdávania ocenení na radnici:

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2023 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.