reklama

Na veľtrhu práce JobSpoTT vás čakajú nové pracovné príležitosti, ale aj zaujímavé vystúpenia skúsených odborníkov

V stredu 26. apríla 2023 sa v hoteli Holiday Inn v Trnave uskutoční už 10. ročník veľtrhu práce, známy pod názvom JobSpoTT. Oplatí sa prísť nielen tým, ktorí v súčasnosti aktívne hľadajú zamestnanie, ale aj všetkým, ktorí sledujú nové trendy na trhu práce a v HR sfére. Súčasťou sprievodných podujatí JobSpoTTu 2023 totiž budú zaujímavé vystúpenia odborníkov – spíkrov, ktorí odovzdajú niečo zo svojich dlhoročných skúseností z oblasti pracovného prostredia. Radi by sme vám predstavili malú ochutnávku toho, čo môžete pri návšteve JobSpoTTu 2023 vidieť a počuť.

Cenné rady, ako zvládnuť prvé kroky na trhu práce, ponúkne Marcela Fialová zo spoločnosti EPF Group. Vo svojom workshope predstaví návod, ako správne napísať životopis či motivačný list, vysvetlí prečo nepodceňovať prípravu na pracovný pohovor a v neposlednom rade ponúkne návod, ako pracovný pohovor absolvovať úspešne.

Inšpiratívnu tému vo svojom vystúpení prednesú mama Gabriela Revická s dcérou Niki Kolesar. Sú známe z občianskeho združenia e-ženy a portálu eZeny.sk, ako lektorky v oblasti podnikania, sebarealizácie a sebarozvoja. Predstavia prácu virtuálnej asistentky. Vysvetlia, čo je úlohou virtuálnej asistentky, ako s touto prácou začať a taktiež ako si v nej vybudovať úspešnú kariéru.

Sociálne siete sa nevyhýbajú ani pracovnému prostrediu, všetkým je určite dobre známa sieť Linkedin. Jeho zákutia osvetlí Miki Plichta®, Linkedin storyteller a autor najsledovanejšieho vzdelávacieho obsahu na Linkedin v Čechách a na Slovensku. Vysvetlí, prečo je Linkedin sieťou príležitostí, ukáže, ako je možné nájsť prácu cez Linkedin a odprezentuje recept, ako sa stať myšlienkovým lídrom.


Zľava Dušan Straňák, Jana Sliacka, Miki Plichta, Marcela Fialová, Niki Kolesar a Gabriela Revická

Športová redaktorka Barbora Žiačiková sa uplatnila v brandži, ktorá bola ešte do nedávna nekompromisne považovaná za mužskú špecializáciu. Napriek tomu sa jej podarilo preraziť a ukoristiť niekoľko prvenstiev. Vo svojej prednáške „Ako som si vybudovala svoje postavenie v prostredí tvrdého mužského športu hokeja“ sa podelí o tajomstvá svojho úspechu. Prezradí aj zaujímavé fakty o reportérskej profesii, ktorá zďaleka nie je len o držaní mikrofónu, ale o komplexnej príprave a strihu príspevku.

Jana Sliacka vo svojej B2B prednáške vysvetlí, ako hľadať skryté talenty, a tiež ozrejmí spôsob, ako sa na veci dívať z iného pohľadu, keď nám prestávajú fungovať zabehnuté metódy.

Do tajov neverbálnej komunikácie účastníkov festivalu zasvätí Dušan Straňák. Priblíži nám význam neverbálnej komunikácie (nielen) pri pracovnom pohovore, predstaví mikroexpresie a objasní nám, prečo ich nevieme ovládať.

V posledných týždňoch sa do tém našich rozhovorov stále viac dostáva aj fenomén umelej inteligencie. Jej dopad na pracovný trh zanalyzuje Eduard Čulka zo spoločnosti Adecco. Zamyslí sa nad otázkami, či sú obavy z robotov oprávnené viac v kanceláriách alebo v priemysle, či umelá inteligencia zvýši našu produktivitu práce a v neposlednom rade nám odpovie aj na otázku, či budeme vďaka umelej inteligencii múdrejší.

Prečo pracovať pre personálnu agentúru, nám vo svojom vystúpení povie Katarína Balažovjech zo spoločnosti Adecco. Bude sa venovať výhodám a nevýhodám práce pre personálnu agentúru, odhalí nám, ako sa na pracovný deň dívajú recruiteri a vysvetlí, prečo sa v jednom životopise skrýva tisíc možností.

Nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko v rámci svojho medzinárodného projektu UPLIFT v spolupráci s organizáciou UNICEF prinesie niekoľko workshopov na témy: Ako si nájsť prácu? Ako napísať životopis a motivačný list? Čo ma čaká na pracovnom pohovore? Workshopy budú vedené v slovenskom, ale i ukrajinskom jazyku, nakoľko projekt je určený aj pre študentov z Ukrajiny.

Na zvedavé otázky ohľadne hľadania práce, písania životopisu, či záľudných otázok v rámci pracovného pohovoru odpovie Martin Szabo, Customer Care Manager z Profesie.

Sprevádzať bohatým programom nás bude Martin CHYNO Chynoranský, známy moderátor, herec a voiceover artist. Môžete ho poznať z rannej show Rádia Vlna či z relácie Miláčikovo na TV JOJ.

Preto neváhajte a poznačte si do kalendára termín 26.apríl 2023. JobSpoTT sa oplatí zažiť na vlastnej koži, nikdy totiž neviete, aká príležitosť tu na vás čaká…

Viac informácií získate na www.jobspott.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 12. apríla 2023 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.