reklama

Prichádza deviaty ročník najväčšieho veľtrhu práce v regióne Trnavy a jeho širšom okolí – JobSpoTT 2023

Hľadáte prácu alebo poznáte niekoho, kto ju hľadá? Národné kariérne centrum dáva v stredu 26. apríla 2023 medzi 9:00 a 16:00 v Holiday Inn Trnava príležitosť všetkým! Tí, ktorí sa dostavia na veľtrh práce JobSpoTT majú možnosť porozprávať sa s vyše štyridsiatimi zamestnávateľmi z Trnavy, Nitry, Bratislavy a taktiež so zamestnávateľmi s celoslovenskou pôsobnosťou. Počas podujatia sa návštevníci majú možnosť zúčastniť aj viacerých inšpiratívnych rozhovorov a workshopov, ktoré im pomôžu pri výbere povolania. Súčasťou programu sú aj prednášky, ktoré sa týkajú siete LinkedIn, virtuálnych asistentiek, vyhľadávania tzv. skrytých uchádzačov, čo dať a čo nie do životopisov a aktuálnych tém v oblasti práce.

Veľtrh práce JobSpoTT je skvelou príležitosťou pre tých, ktorí si aktívne hľadajú prácu alebo sú zamestnaní, no rozhodli sa skúsiť novú profesiu, ktorá by bola výhodnejšia, lepšie platená alebo by ich jednoducho viac bavila.

JobSpoTT je určený aj pre absolventov stredných a vysokých škôl, z ktorých študenti nepokračujú ďalej v štúdiu, ale hľadajú ideálne zamestnanie vo svojom odbore. Práve počas veľtrhu práce v Trnave chceme sprostredkovať možnosť stretnutia sa s veľkým množstvom zamestnávateľov z rôznych oblastí, ktorí vedia ľuďom ukázať možnosti pre ich úspešný kariérny štart.

Ilustračné foto: JobSpoTT

Pestrá ponuka zamestnávateľov

Na veľtrhu sa predstaví vyše 40 zamestnávateľov z Trnavy a priľahlých okresov, ktoré ponúkajú rôzne druhy zamestnania, či už sa jedná o brigádu, stáž, trvalé zamestnanie, pracovné pozície v malých, stredných aj veľkých firmách.

Bohatý sprievodný program

Okrem samotných vystavovateľov a ich lákavých pracovných ponúk sa návštevníci budú môcť zúčastniť rôznych praktických workshopov a prednášok, ktoré im pomôžu sa lepšie orientovať na trhu prácu a zvýšiť svoje šance na úspešnú kariéru. Súčasťou veľtrhu budú rozhovory s inšpiratívnymi spíkrami na rôzne zaujímavé témy, napr. s podnikateľkou a koučkou Gabrielou Revickou z platformy eZeny.sk o kurzoch pre podnikateľky a virtuálne asistentky, ale aj o knihách, ktoré napísala.

Rozprávať a ďalej posúvať svoje cenné rady bude aj Miki Plichta, autor najsledovanejšieho vzdelávacieho obsahu na českom a slovenskom LinkedIn, ktorý pomáha ľudom využívať LinkedIn na maximum. Vystúpi aj Jana Sliacka s B2B prednáškou pre recruiterov o vyhľadávaní skrytých uchádzačov a Dušan Straňák z Balanced HR, ktorý bude rozprávať o neverbálnej komunikácií. Počas veľtrhu práce budú prebiehať individuálne i skupinové diskusie s odborníkmi z pracovného trhu či ukážky pohovorov a rady ako postupovať pri hľadaní práce. Celým programom bude sprevádzať obľúbený moderátor Martin Chyno Chynoranský.

Interview Day pre končiacich stredoškolákov

Okrem širokej komunity HR manažérov a personalistov sa tešíme na končiacich stredoškolákov. Tí zažijú svoje prvé pohovory (alebo skôr rozhovory) s recruitermi priamo na podujatí v rámci sekcie Interview Day. Zamestnávatelia vnímajú ako hlavnú výhodu podujatia práve príležitosť pre absolventov vyberať si firmu, s ktorou už prišli do kontaktu, a vedia, čo od nej môžu očakávať – čo vo finálnom dôsledku priaznivo vplýva na zníženie fluktuácie nových zamestnancov spoločnosti.

„Interview Day slúži na získanie dostatočného množstva informácií o zamestnávateľoch, ktoré študenti potrebujú na správne rozhodnutie o svojom budúcom povolaní. Takisto sa pre nich otvára možnosť uzavrieť pracovnú zmluvu priamo na podujatí, prípadne sa so zamestnávateľom dohodnúť na konkrétnej pracovnej ponuke po ukončení štúdia,“ hovorí Igor Holéczy z Národného kariérneho centra.

V Trnave sa Interview Day zúčastnia firmy – ZF Slovakia a.s., PMP Montex s.r.o., KDMM s. r. o., Železnice Slovenskej republiky, SUPRATEK s.r.o., Armáda SR, Slovak Telekom a.s., Slovenské elektrárne, a.s., Krajské riaditeľstvo Policajného zboru, firma Metrans a iné.

Ideálna príležitosť pre ľudí hľadajúcich prácu aj zamestnávateľov

Neváhajte využiť túto skvelú príležitosť, zúčastnite sa JobSpoTT a získajte užitočné informácie pre vašu budúcu kariéru, nájdite prácu vašich snov alebo si rozšírte obzory o aktuálnej situácií na pracovnom trhu.

Pre viac informácií ohľadne pracovného veľtrhu JobSpoTT navštívte stránku https://jobspott.sk/.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť ZF Slovakia, odborným garantom je Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Trnava a odborným partnerom je Your Choice.

(TS, Národné kariérne centrum)

Ilustračné foto: JobSpoTT

Ulož ako PDF
Napísal 27. marca 2023 7:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.