reklama

Mesto chce MAD pripojiť k tarifnému systému prímestských autobusov, cieľom je zvýšenie motivácie využívania verejnej dopravy

Mesto Trnava pripravuje spustenie optimalizácie Mestskej autobusovej dopravy (MAD). Jednou z noviniek má byť aj zavedenie spoločného tarifného systému s Trnavským samosprávnym krajom, ktorý prevádzkuje prímestské autobusové linky.

Ako priblížil viceprimátor Trnavy Marcel Krajčo, optimalizáciu MAD pripravuje mesto približne dva roky a spustiť ju plánuje od 1. júna 2023.

„Chceme sa pripojiť k tarifnému systému prímestských spojov trnavskej župy. Efekt tejto zmeny je v tom, že obyvatelia okolitých obcí budú môcť využívať čipové karty platné v prímestských spojoch aj v Mestskej autobusovej doprave v podstate za ten istý poplatok,“ uviedol.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Investícia do optimalizácie môže podľa Krajča znamenať navýšenie nákladov na MAD o 15 až 20 percent.

Cieľom trnavskej radnice je dosiahnuť zníženie počtu áut prichádzajúcich do Trnavy z blízkych obcí a zvýšenie motivácie využívania verejnej dopravy.

Cestovanie autobusom má byť alternatívou aj pre tých mimotrnavských vodičov, pre ktorých sú poplatky za každodenné parkovanie príliš drahé. Navyše, postupné zavádzanie rezidenčných zón na celom území Trnavy radikálne znižuje pre ľudí z okolia možnosti celodenného parkovania v čase, keď sú v práci.

„Nebavíme sa tu len o tom, ako spoplatniť parkoviská, ale aj o tom, že peniaze presunieme do podpory iných foriem dopravy. Ak je parkovné pre niekoho drahé, sú aj iné možnosti cestovania,“ skonštatoval Marcel Krajčo.

Ulož ako PDF
Napísal 28. apríla 2023 8:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.