reklama

Režim dopravy na ulici Andreja Žarnova pri nemocnici sa mení, cieľom je odstrániť tranzitujúce autá

Fakultná nemocnica Trnava v spolupráci s okresným dopravným inšpektorátom oslovili mesto Trnava so žiadosťou o obmedzenie prejazdu automobilov, ktoré ulicu využívajú najmä na skrátenie trasy a ktorých cesta nekončí v nemocnici. Zastavením dopravy na úseku dlhom približne 50 metrov dôjde podľa trnavskej radnice k zníženiu jej intenzity v okolí vjazdu do areálu zdravotníckeho zariadenia, k upokojeniu dopravnej situácie a zvýšeniu bezpečnosti pre všetkých účastníkov premávky na tomto frekventovanom úseku.

Ako informovala vedúca odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou mesta Trnava Zuzana Hrinková Siebenstichová, od 31. mája 2023 vytvoria na ulici Andreja Žarnova bariéru pre autá.

„Tvoriť ju budú mobilné kvetináče so vzrastlou zeleňou a niekoľko lavičiek, ktoré pretransformujú tento verejný priestor na pokojnejšiu zónu. Oživia ho kríky a stromy ako jasene, javory či muchovníky,“ priblížila.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Zmena spočíva v zaslepení ulice Andreja Žarnova v úseku južne od vjazdu do nemocnice po Záhradnícku ulicu (krátka spojovacia komunikácia medzi ulicou Dohnányho a ulicou Žarnova).

Záhradníckou ulicou sa bude možné dostať iba k južnej vetve ulice Andreja Žarnova.

Pre vjazd do nemocnice bude slúžiť druhý vjazd na Žarnovu ulicu z Dohnányho, vedúci okolo urgentného príjmu, pričom tento vjazd bude slúžiť aj vozidlám smerujúcim na ulicu Kollárova, konkretizuje mestská samospráva.

„Dopravná situácia na ulici Andreja Žarnova si vyžaduje určité obmedzenia. Nemocnica žiada na tejto ulici obmedzenia z dôvodu, že chceme vyriešiť problém s prístupom sanitiek k nám. Ďalším dôvodom je bezpečnosť pacientov, ktorí prechádzajú z areálu nemocnice do Pavilón chirurgických disciplín,“ uviedol riaditeľ nemocnice Vladislav Šrojta.


Úsek ulice, ktorý bude od 31. mája uzavretý pre dopravu

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2023 10:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.