reklama

Knižnica pripravuje program venovaný spomienke na básnika a lekára Andreja Žarnova

Vo štvrtok 16. novembra 2022 o 17,00 hod. pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave všetkých záujemcov na komponovaný program venovaný 40. výročiu úmrtia Andreja Žarnova.

V rámci programu budú mať návštevníci možnosť si pozrieť film Ťaživosť pravdy, ktorý pripravila RTVS o tomto významnom slovenskom básnikovi a prekladateľovi, lekárovi a patológovi Františkovi Šabíkovi.

Kultúrna verejnosť pozná básnika pod menom Žarnov – tento pseudonym si básnik zvolil, pretože má viacero významov.

Žarnov v pôvodnom význame mlynský kameň, sa vzťahuje na slovo ako základný kameň básnikovej tvorby, zároveň v sebe nesie významnú paralelu, ktorá označuje človeka často sa dostávajúceho do ťažkej situácie.

A takých básnik zažil vo svojom živote veľa. Viac sa dozviete v programe, v ktorom vystúpi aj autorka knihy o Andrejovi Žarnovovi V znamení púpavy Margita Kániková, básnikove verše bude interpretovať Bohumil Chmelík.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2022 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.