reklama

Knižnica pripravuje program venovaný spomienke na básnika a lekára Andreja Žarnova

Vo štvrtok 16. novembra 2022 o 17,00 hod. pozýva Knižnica Juraja Fándlyho v Trnave všetkých záujemcov na komponovaný program venovaný 40. výročiu úmrtia Andreja Žarnova.

V rámci programu budú mať návštevníci možnosť si pozrieť film Ťaživosť pravdy, ktorý pripravila RTVS o tomto významnom slovenskom básnikovi a prekladateľovi, lekárovi a patológovi Františkovi Šabíkovi.

Kultúrna verejnosť pozná básnika pod menom Žarnov – tento pseudonym si básnik zvolil, pretože má viacero významov.

Žarnov v pôvodnom význame mlynský kameň, sa vzťahuje na slovo ako základný kameň básnikovej tvorby, zároveň v sebe nesie významnú paralelu, ktorá označuje človeka často sa dostávajúceho do ťažkej situácie.

A takých básnik zažil vo svojom živote veľa. Viac sa dozviete v programe, v ktorom vystúpi aj autorka knihy o Andrejovi Žarnovovi V znamení púpavy Margita Kániková, básnikove verše bude interpretovať Bohumil Chmelík.

Ulož ako PDF
Napísal 13. novembra 2022 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.