reklama

Mesto rozšírilo parkovaciu Zónu A aj na časť ulice Andreja Žarnova, Klempovu a Novosadskú

Ulica Andreja Žarnova (v smere od centra po železničný podjazd), Novosadská pri sídle KR PZ a Klempova ulica patria od 1. januára 2023 do Zóny A, so spustením regulácie parkovania sa však čakalo na dokončenie dopravného značenia. Mesto Trnava oznamuje verejnosti, že táto lokalita bude regulovaná od štvrtka 15. júna 2023 a parkovanie bude spoplatnené v režime Zóny A, teda od 8. do 18. hodiny v pracovných dňoch.

„Dôvodom začlenenia lokality do Zóny A je obsadzovanie parkovacích miest tamojších obyvateľov návštevníkmi blízkeho centra mesta. Po novom budú mať domáci vyššiu šancu, že pri svojom bydlisku nájdu voľné parkovacie miesto,“ zdôvodňuje radnica zaradenie tejto lokality do centrálnej Zóny A v mestskom jadre.


Križovatka ulíc A. Žarnova a Klempovej

Reprofoto: Google Street View

Tí z nich, ktorí majú v Zóne A trvalý pobyt a sú teda jej rezidentmi, môžu získať parkovaciu kartu Rezident zóny za jedno euro ročne na prvé auto na byt, ku ktorej dostanú aj kredit 100 hodín parkovania na rok pre svoje návštevy.

„Obyvatelia, ktorí sami auto nevlastnia, si s kartou Návšteva zóny (za jedno euro na rok) budú môcť pre svojich blízkych, opatrovateľov či remeselníkov uplatniť návštevnícky kredit a to až vo výške 150 hodín ročne, keďže nezaťažujú verejný priestor vlastným vozidlom,“ pripomína mesto.

Ľudia s ťažkým zdravotným postihnutím, ktorí sú odkázaní na osobnú asistenciu či opatrovanie, alebo im je poskytovaná domáca opatrovateľská služba, s kartou Návšteva zóny – ŤZP majú nárok až na 250 hodín ročne pre svojich opatrovateľov a iných návštevníkov. Rovnakú možnosť majú aj rodičia maloletých detí s ŤZP.

S kartou Rezident zóny budú môcť jej držitelia parkovať aj v celej Zóne B zdarma.


Vyznačenie Zóny A, v spodnej časti je lokalita ulíc Žarnova, Klempova a Novosadská. Pre zväčšenie kliknite na mapku

Zdroj: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2023 16:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.