reklama

Počas augusta bude prebiehať modernizácia križovatiek Hospodárska–Študentská–Radlinského a Rybníkova–Hlboká–Bučianska

Mesto Trnava upozorňuje vodičov, že v auguste bude prebiehať rekonštrukcia zariadení svetelnej signalizácie na dvoch trnavských križovatkách.

Do inteligentného systému riadenia dopravy sa po nevyhnutných úpravách zaradia aj križovatky Hospodárska–Študentská–Radlinského a Rybníkova–Hlboká–Bučianska.

„Práce sa začnú 1. augusta 2023 a predpokladaný termín ukončenia modernizácie je 10. augusta. Rozsiahlejšiu rekonštrukciu podstúpia svetlené zariadenia na križovatke Rybníkova–Hlboká–Bučianska a zapojenie inteligentných systémov potrvá od 1. augusta do 31. augusta 2023. V tomto období prejde modernizácioi aj svetelná signalizácia na priechode pre chodcov v priesečníku Jerichovej a Rybníkovej ulice,“ informovala trnavská radnica.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Obmedzenie dopravy v prípade oboch križovatiek bude iba čiastočné. Premávka sa bude riadiť dočasným dopravným značením, a ani v tomto prípade nie je potrebné vytvorenie obchádzkových trás.

Mesto prosí účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť na týchto úsekoch a ospravedlňuje sa za dopravné obmedzenia.

Doteraz prešli modernizáciou svetelné križovatky Hlboká-Starohájska, Dohnányho-Stromová a Nitrianska-Priemyselná, do konca júla 2023 má byť dokončená križovatka ulíc Kollárova-Hospodárska-Dohnányho pri železničnej a autobusovej stanici.

Projekt Smart križovatiek v hodnote 3,8 milióna eur má umožniť inteligentné riadenie dynamickej dopravy v meste.

Na vybraných ôsmich križovatkách budú inštalované radiče dopravy, detektory vozidiel, bezdotykové tlačidlá pre chodcov a cyklistov v kombinácii so zariadením pre slabozrakých a nevidiacich, monitorovacie a prehľadové kamery, automatické sčítače dopravy a dopravné informačné tabule.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júla 2023 10:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.