reklama

Svetelnú križovatku pri stanici budú modernizovať, obmedzenia majú trvať od 10. do 30. júla

Štvrtou svetelnou križovatkou v Trnave, ktorá prejde modernizáciou v rámci projekt „Smart“, teda systému inteligentného riadenia, bude križovatka ulíc Kollárova-Hospodárska-Dohnányho pri železničnej a autobusovej stanici.

Mesto Trnava informovalo, že s prácami sa má začať v pondelok 10. júla a čiastočné dopravné obmedzenia potrvajú do 30. júla 2023.

„Na jazdných pruhoch v priamom dotyku s križovatkou bude postupne vypínaná svetelná signalizácia, ktorú počas rekonštrukcie nahradí dočasné dopravné značenie.
Vzhľadom na to, že v tejto lokalite sa nachádza aj niekoľko nadväzujúcich priechodov pre chodcov, bude potrebné dbať na zvýšenú opatrnosť pri ich prechádzaní. Dopravná situácia bude riadená priamo na mieste a rozsah rekonštrukčných prác si nevyžaduje vytvorenie obchádzkovej trasy,“
priblížila radnica.


Križovatka ulíc Kollárova-Hospodárska-Dohnányho

FOTO: trnava-live.sk

V rámci 3,8 miliónového projektu, na ktorý získalo mesto Trnava dotáciu z eurofondov vo výške 930-tisíc eur, upravia do režimu „Smart“ všetky svetelné križovatky v meste.

Doteraz prešli modernizáciou svetelné križovatky Hlboká-Starohájska, Dohnányho-Stromová a Nitrianska-Priemyselná.

„Hlavným cieľom modernizácie je zlepšenie prejazdnosti a zvýšenie bezpečnosti dopravy v meste. Podstatou projektu inteligentných križovatiek je zbieranie reálnych dát o dopravnom prúde, ktoré budú slúžiť na tvorbu nových riešení pre dopravné situácie,“ pripomína mestská samospráva.

Na vybraných ôsmich križovatkách budú inštalované radiče dopravy, detektory vozidiel, bezdotykové tlačidlá pre chodcov a cyklistov v kombinácii so zariadením pre slabozrakých a nevidiacich, monitorovacie a prehľadové kamery, automatické sčítače dopravy a dopravné informačné tabule.

Inštalácia moderných technologických zariadení a obnova sa má týkať križovatiek a priechodov pre chodcov:

1. Hospodárska – Kollárova + PPCH Hospodárska
2. Hospodárska – Študentská
3. Hospodárska – Šrobárova + Hospodárska – Zelený Kríčok
4. Bučanská – Špačinská + Rybníkova – Jerichova
5. Hlboká – Starohájska
6. PPCH Dohnányho – Stromová
7. PPCH Špačinská
8. Nitrianska – Priemyselná – SAD

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2023 13:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.