reklama

V septembri a októbri budú modernizovať v Trnave tri svetelné križovatky

Mesto Trnava upozorňuje vodičov, že v septemnbri a októbri bude prebiehať rekonštrukcia zariadení svetelnej signalizácie na troch trnavských križovatkách.

Do inteligentného systému riadenia dopravy sa po nevyhnutných úpravách zaradia aj križovatky Hospodárska – Rybníková pri Zelenom kríčku, Hospodárska – Šrobárova – Terézie Vansovej – Trstínska cesta a Terézie Vansovej – Štefana Moyzesa – Okružné námestie.

Obmedzenia sú naplánované postupne v období od 1. septembra do 10. októbra 2023.

Doprava bude počas rekonštrukcie obmedzená iba čiastočne a na usmerňovanie vozidiel sa využije dočasné dopravné značenie. V prípade potreby budú premávku riadiť príslušníci polície.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

S montážou zariadení sa bude na všetkých križovatkách začínať o 7.00 h ráno a denné práce skončia o 19.00 h večer.

Počas trvania Tradičného trnavského jarmoku 2023, teda od 14. septembra do 17. septembra bude rekonštrukcia prerušená a svetelná signalizácia bude fungovať normálne. V zapájaní inteligentného systému riadenia dopravy sa bude pokračovať po skončení jarmoku v uvedenom čase.

Mesto prosí účastníkov cestnej premávky o zvýšenú opatrnosť na týchto úsekoch a ospravedlňuje sa za dopravné obmedzenia, ktoré sú nutné z dôvodu realizácie projektu Smart križovatiek.

Na vybraných ôsmich križovatkách budú inštalované radiče dopravy, detektory vozidiel, bezdotykové tlačidlá pre chodcov a cyklistov v kombinácii so zariadením pre slabozrakých a nevidiacich, monitorovacie a prehľadové kamery, automatické sčítače dopravy a dopravné informačné tabule.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2023 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.