reklama

Bolt znížil počet vyhradených miest pre kolobežky na Kopánke

Zdieľané kolobežky spoločnosti Bolt sa stali pre mnohých vítanou alternatívou prepravy po meste. Jedným z nich je aj Trnavčan Peter. Ako nám napísal, všimol si, že niektoré parkovacie mieste pre kolobežky v časti Kopánka boli odstránené a aj našim prostredníctvom sa snaží zistiť dôvody tohto kroku.

„Rád by som sa spýtal, aké boli dôvody tohto kroku, najmä vzhľadom na skutočnosť, že tieto kolobežky predstavujú ekologicky prijateľnú formu prepravy. S ohľadom na súčasné environmentálne výzvy a snahy o podporu ekologickej mobility, zdá sa, že zdielané kolobežky predstavujú atraktívnu alternatívu k bežným dopravným prostriedkom. Preto ma zaujíma, čo bolo hlavným dôvodom odstránenia týchto parkovacích miest a aké opatrenia sa plánujú, aby sa podporila udržateľná doprava a ekologické spôsoby prepravy,“ obrátil sa pán Peter na redakciu trnava-live.sk.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Peter Mesarč, country manager pre kolobežky Bolt na Slovensku, pre náš portál priblížil, že vyhradené miesta v každom meste spoločnosť starostlivo vyberá s magistrátom či mestskou časťou.

„Jedným z hlavných faktorov výberu a počtu povinných parkovacích miest je napríklad aj hustota obyvateľstva v danej lokalite. Pravidelne tieto lokality a počty miest prehodnocujeme a podľa záujmu či hustoty daných miest tieto miesta pridávame, resp. uberáme. V Trnave, konkrétne v mestskej časti Kopánka máme spolu 10 vyhradených miest, pôvodne ich bolo 12. Ak však používatelia našej aplikácie majú nejaké návrhy na ďalšie parkovacie miesta, nech nám dajú vedieť a po odsúhlasení zo strany mesta ich radi pridáme,“ uviedol.

Ulož ako PDF
Napísal 31. júla 2023 12:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.