reklama

Do konca roka 2025 sa má uskutočniť modernizácia viacerých stredných škôl na území Trnavy aj kraja

Na septemberovom zasadnutí Zastupiteľstva TTSK rozhodli poslanci o prijatí 20-miliónového úveru. Z peňazí plánuje župa investovať aj do niekoľkých stredných škôl v Trnave a kraji.

Stredná zdravotnícka škola v Trnave má získať prostriedky na vybudovanie VR učebne pre prvú pomoc, vybudovanie vonkajšej učebne, odborných učební pre odbor zubný asistent, úpravy priestorov, rekonštrukciu strechy a fasády, vybudovanie centra zdravotníckej simulácie, Ošetrovateľské simulačné laboratórium a laboratórium pre simuláciu základných zdravotníckych zručností (Basic skills).

Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku na Zavarskej ulici dostane peniaze na vybudovanie odborných učební ako sú laboratóriá, pitevna, veterinárna ambulancia, na realizačné práce vybudovania farmy a nákup traktora s nakladačom.


Stredná odborná škola poľnohospodárstva a služieb na vidieku

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Stredná odborná škola obchodu a služieb v Trnave prostredníctvom úveru dostane rekonštrukciu auly, vybudovanie troch odborných učební, vybavenie odborných učební, stavebné úpravy internátu a vybudovanie workoutového ihriska.

Významnú časť úveru TTSK venuje projektu výstavby Hokejovej akadémie na Prednádraží v Trnave.

Protredníctvom úverových zdrojov trnavská župa zainvestuje aj do Spojenej školy v Rakoviciach, Strednej odbornej školy obchodu a služieb v Galante, Spojenej školy Nám. Sv. Štefana a Spojenej školy Gyulu Szabóa 21 v Dunajskej Strede a Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej v Piešťanoch.

„Aj vzhľadom na náročnú hospodársku situáciu sme naďalej aktívni a na celom území kraja realizujeme viaceré investičné projekty. Dôkazom toho je aj fakt, že sa nám so Slovak Investment Holding podarilo vyrokovať výhodnú formu úveru, s cieľom využiť možnosť načerpania návratných zdrojov financovania vo výške maximálne 20 miliónov eur, pričom ide o financie určené na rozvoj školskej infraštruktúry. Naším najväčším investičným projektom z týchto zdrojov je vybudovanie Hokejovej akadémie v Trnave, čím vytvoríme špičkové športové zázemie pre mladé talenty. Okrem toho zmodernizujeme župné stredné školy, na ktorých napríklad vybudujeme odborné učebne či zakúpime špičkové vybavenie pre plnohodnotné štúdium našich študentov,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Financie od National Development Fund II. župa získala za veľmi výhodných podmienok, a to s úrokom 1 %, splácaním istín úveru až od roku 2025, s dobou splatnosti 20 rokov, a to bez akýchkoľvek poplatkov.

Podmienkou využitia zdrojov financovania je vyhlásenie verejného obstarávania na tieto projekty do konca roka 2023, pričom ich realizácia musí byť ukončená do konca septembra 2025.

Ulož ako PDF
Napísal 8. septembra 2023 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.