reklama

Trnavská ŽOS-ka posilňuje, kúpila štyri české výrobné spoločnosti

Spoločnosť ŽOS Trnava, zameraná na revízie, opravy, modernizácie, osobných vozňov, vývoj a výrobu nákladných vagónov, sa rozrástla. K železničným opravovniam v Trnave a vo Zvolene pribudli do skupiny štyri české spoločnosti podnikajúce v segmente, ktorý dopĺňa a podporuje hlavnú činnosť ŽOS Trnava a ŽOS Zvolen v opravách a modernizáciách vozňov a koľajových vozidiel.

„Kúpou našich dlhoročných partnerov a dodávateľov dielov v oblasti revízií a modernizácií sme zavŕšili dvojročné vyjednávania. Myslím si, že hoci z pohľadu celkových tržieb skupiny sú nové spoločnosti menšie, ich prínos v  synergii s našimi možnosťami prinesie našim domácim aj zahraničným partnerom komplexnejšie služby pod jednou strechou,“ komentoval akvizíciu Vladimír Poór, predseda predstavenstva ŽOS Trnava.

Ilustračné foto: ŽOS Trnava / MSV interiér

ŽOS Trnava je najväčšou dielňou na opravy železničných vozňov v strednej Európe. Korene spoločnosti siahajú k prvej opravovni železničných vozňov na území Slovenska.

Prvú revíziu na nákladnom vozni na Vozovke v Trnave vykonali už v auguste 1925. V októbri 1994 vznikla spoločnosť ŽOS Trnava, a. s.

Novými prírastkami v skupine ŽOS sú DOPP TRADE CZ, MSV interiér, Kovárna MSV a ROKO TREIN.

DOPP TRADE CZ (založená v roku 2004) je firma so zameraním na výrobu dielov pre železničné koľajové vozidlá, najmä okien, dverí, políc, plošín pre železničné vagóny a električky.

MSV interiér (2005) sa orientuje na vývoj a výrobu nových sedadiel vrátane sklopných, modernizácie sedadiel, odpadkové koše, podokenné stoly, záclony, podnožné diely, poťahové látky, koženky, kože, koberce a ďalšie drobné interiérové prvky.

Kovárna MSV (1998) vykonáva kováčske práce, opracováva dielce a obchoduje s dielcami a výkovkami pre koľajové vozidlá.

Hlavnou činnosťou ROKO TREIN (2001) je zváranie, zámočníctvo, kovoobrábanie a ďalšia výroba dielov pre koľajové vozidlá.

Ulož ako PDF
Napísal 2. októbra 2023 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.