reklama

Do záhradnej čitárne príde významný básnik a textár Ján Štrasser

V rámci cyklu Súčasná slovenská literatúra sa uskutoční v stredu 8. novembra 2023 od 17. hodiny v záhradnej čitárni Knižnice Juraja Fándlyho v Trnave beseda s básnikom, esejistom, textárom, dramaturgom a prekladateľom Jánom Štrasserom.

Ján Štrasser upútal v priebehu rokov pozornosť nielen básňami, ale aj ako textár piesní, z ktorých sa mnohé stali hitmi.

Patrí tiež k významným prekladateľom ruskej literatúry a nemeckej poézie. V poslednej dobe ho poznáme najmä z kníh rozhovorov (Som Richard Stanke, Optimistka z presvedčenia – Zuzana Kronerová, František Mikloško a ďalší.)

Moderátorské otázky si chystá Martin Jurčo, s hudbou a spevom prispeje Petra Sabová.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

(ed)

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2023 8:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.