reklama

Počas Noci divadiel budú zážitkové prehliadky aj živé vysielanie rozhlasovej hry priamo z javiska

Na medzinárodné podujatie Noc divadiel pripravilo Divadlo Jána Palárika v Trnave zaujímavý program s prehliadkami a tento rok opäť uvedú aj obľúbený formát #stagestream – živé vysielanie rozhlasovej hry priamo z javiska divadla. Štrnásty ročník noci otvorených divadiel sa uskutoční v sobotu 18. novembra 2023.

Na jednu noc sa otvoria brány divadiel na Slovensku a po celej Európe. V rámci tohto podujatia môžu diváci na chvíľu zažiť divadelný život za oponou.

Netradičné medzinárodné podujatie spája slovenské a európske divadlá a na Slovensku ho koordinuje Divadelný ústav Bratislava.

Ilustračné foto: DJP

NOC DIVADIEL 2023

16.30 – 18.30 Detské zážitkové prehliadky Stratená rukavička

V sprievode našich hercov spolu s deťmi preskúmame „tajné“ miestnosti divadla a objavíme napríklad aj to, ako vyzerajú kulisy zblízka a aké záhady sa odohrávajú za oponou. Sprevádzať nás bude rozprávkový príbeh Stratená rukavička. Pomôžu nám deti nájsť zatúlanú kamarátku? Pre deti sme pripravili aj malé prekvapenie. Po skončení si môžu príbeh rukavičky odniesť domov v podobe malej knižky a príbeh o nerozlučnom priateľstve spríjemní večerný čas s deťmi kedykoľvek.

Rezervujte si svoj termín už teraz, počet miest je limitovaný. Prvá dobrodružná cesta divadelným bludiskom sa začína o 16.30 h.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK STRATENÁ RUKAVIČKA

19.00 – 20.00 #stagestream živé vysielanie rozhlasovej hry podľa divadelnej hry Pavla Weissa Krvavé víno

Jedným z bodov programu je aj unikátny projekt #stagestream. Budete mať možnosť zúčastniť sa na živom nahrávaní rozhlasovej hry podľa divadelnej hry Pavla Weissa Krvavé víno, ktoré odvysiela Rádio Devín. Text získal Cenu DJP v rámci súťaže DRÁMA 2022 a vychádza zo zachovanej korešpondencie kontroverzného slovenského spisovateľa Františka Hečka, autora románu Červené víno či Drevená dedina, ktorý sa narodil v neďalekej obci Suchá nad Parnou.

V hre sa nielen dozviete, aký vplyv na jeho tvorbu mal trnavský región, no na pôdoryse Hečkovho životného príbehu sa zjavia aj ďalšie otázky. Do akej miery bol naozaj talentovaným autorom? Ustál rodinné krízy, prezliekanie kabátov, dva totalitné režimy či obchodovanie s umením s morálnymi hranicami? A akú hodnotu má zachovanie si čestnej tváre?

REZERVÁCIA VSTUPENIEK KRVAVÉ VÍNO

20.30 – 22.30 Prehliadky divadla Potulky zákulisím

Na Noci divadiel je pre mnohých najkrajšie to, že sa dá vidieť všetko za oponou. Nepremeškajte vynovené prehliadky – Potulky zákulisím v priestoroch divadla. Vo vyhradenom čase sa môžete poprechádzať zákulisím a počas prehliadky nahliadnuť aj do hereckých šatní, navštíviť maskérňu či divadelný fundus.

Účastníci prehliadky sa stanú na chvíľu súčasťou života v divadle. Návštevníci sa môžu pozrieť na miesta, po ktorých chodili a chodia inšpiratívne osobnosti umeleckého sveta.

Rezervujte si svoj termín už teraz, počet miest je limitovaný. Prvé večerné prehliadky sa začínajú o 20.30 h.

REZERVÁCIA VSTUPENIEK POTULKY ZÁKULISÍM

Počas chladného novembrového večera sa môžete prísť zahriať na divadelný dvorček, kde nájdete teplé nápoje a niečo na zahryznutie. Toto miesto je veľmi obľúbené a najmä pred predstavením sa tu stretávajú herci.

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2023 10:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.